KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. května do 26. května 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Kawasaki nová pravidla WSBK vyhovují

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Petr Štola
Kawasaki nová pravidla WSBK vyhovují
10.01.2015
 

Manažer Kawasaki, pan Steve Guttridge, potvrdil, že továrna je s novými pravidly ve WSBK spokojená, protože i nadále zde bude moci vyvíjet nová řešení.

V nadcházející sezoně šampionátu Mistrovství světa Superbiků vstoupí v platnost nová pravidla, kdy budou všechny motocykly na startovním roštu mnohem blíže těm sériovým. Již nebude dovoleno tolik úprav, na které byli jednotliví výrobci zvyklí v minulých letech, a které byly také tolik kritizované kvůli rostoucím nákladům.
 
Je ale pravdou, že při vyjednávání o nových pravidlech bylo hned několikrát hodně dusno a dle dostupných informací také japonské továrny hrozily dokonce i odchodem z tohoto šampionátu. Dorně se ale nakonec podařilo najít kompromis a letošní sezona slibuje početné startovní pole.
 
„Dorna odvedla opravdu dobrou práci, protože některé dialogy mezi FIM a zástupci továren byly opravdu velmi komplikované. Nakonec se ale dohodli na takových pravidlech, aby mohl každý výrobce udělat svůj motocykl i s novými pravidly konkurenceschopný. Dorna se snažila výrobcům co nejlépe naslouchat a následně co nejvíce uzpůsobit pravidla jejich požadavkům. Myslím si, že nakonec jsme se dohodli na dobrém kompromisu. Hlavní podmínkou pro Kawasaki bylo, abychom mohli i nadále v tomto šampionátu vyvíjet nová řešení a to nám nová pravidla stále dovolují,“ řekl manažer Kawasaki pan Steve Guttridge pro Speedweek.

Další články sekce WSBK