KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 7. ledna do 13. ledna 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Kenan Sofuoglu končí kariéru

Foto: Kawasaki
Kenan Sofuoglu končí kariéru
09.05.2018
 

O nadcházejícím víkendu se v italské Imole rozloučí Kenan Sofuoglu s aktivní kariérou závodníka.

 
O nadcházejícím víkendu se na okruhu Autodromo Internazionale Enzo e Dino Ferrari v italské Imole koná pátý závodní víkend WSBK. Během něj se odehraje velmi sledovaná událost. Po dvaceti letech závodění se do „důchodu“ odebere turecký pětinásobný Mistr světa kategorie Supersport, Kenan Sofuoglu. Jezdec týmu Kawasaki Puccetti v roce 2017 utrpěl několik zranění. Začalo to při předsezónních testech, kdy si zranil pravou ruku. Vynechal první dva závody, a i když v Aragonu ještě nebyl zcela zdráv, tak dokázal rozjet svůj tah ze titulem, kdy v sezoně dokázal pětkrát vyhrát a přiblížit se na dosah vedoucímu Mahiasovi. Nicméně v Magny Cours si zlomil kyčelní kloub. I přes bolest dokázal startovat v závěrečném Kataru a dojet na třetí pozici, která ovšem k titulu nestačilo. Start do letošní sezony mu opět nevyšel, když se v Austrálii těžce zranil. Všechny tyto zranění vedla k rozhodnutí ukončit závodní kariéru.
 
Kenan Sofuoglu
"Jak si přeje prezident, skončím tento víkend závodění. Během tohoto víkendu oslavím 20 let závodění V posledních měsících jsem se několikrát zranil, díky čemuž se má rodina velmi bála, a to i náš prezident. Rozhodli jsme se ukončit kariéru dříve, než jsem myslel. Nemůžu říct, že jsem smutný, protože mám pár tureckých jezdců, které jsem trénoval, aby závodili a nosili naší vlajku. Před dvaceti lety jsem zahájil svou závodní kariéru s cílem závodit v Mistrovství světa. Vyhrál jsme pětkrát světový titul. Jsem za to velmi vděčný. Mnoho lidí mne podporovalo, když jsem vyhrál tituly, všem za to chci poděkovat. Pro závodní tým Kawasaki Puccetti a pro mé fanoušky, budu naposledy na trati ve dnech 12. - 13. května v Itálii.“
 
Kenan Sofuoglu se stal pětkrát Mistrem světa Supersport (2007, 2010, 2012, 2015, 2016) a vyhrál 45 světových závodů (43 v Mistrovství světa Supersport).


 


Další články sekce WSBK