KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. července do 21. července 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Kuba Smrž – průběh argentinského víkendu

Text a foto: facebook.com/SmržRacing
Kuba Smrž – průběh argentinského víkendu
15.10.2018
 

Jakub Smrž absolvoval svůj třetí závodní víkend v WorldSBK 2018, jak viděl český závodník své víkendové snažení?

 
Pátek
Jakub Smrž má za sebou první den na nové trati v Argentině. V pátek byly na programu tři volné tréninky, ve kterých se stejně jako ostatní postupně seznamoval s tratí a zlepšoval si čas. Od ranního nejlepšího času 1:48,195 se během dne postupně dostal na hodnotu 1:42,513. Sobotní program rozjedou jezdci třídy SBK svým 4. volným tréninkem, poté je čeká Superpole a na závěr první závod. Kuba k prvnímu dni dodává:
"Dneska to nebylo úplně zlý. Trochu bojovka s novou trati, která byla hodně špinavá, navíc nenagumovaná. Ale koncem FP3 už to nebylo tak špatný a dalo se jet dobře. Trať se mi hodně líbí a i když má spoustu pomalých zatáček, je zajímavá a baví mě. Dnes jsme hodně pracovali na geometrii motorky a podvozku, což je momentálně nejdůležitější věc, kterou je třeba zlepšit a každá změna byla k lepšímu. Je znát, že už na tom nesedím poprvé, takže je pro mě snazší podat co nejlepší informace a na zítra chceme určitě ještě hodně zlepšit. Rozhodně vím i o jezdeckých rezervách, takže se těším na zítra”
 
Sobota
První závod v Argentině nedopadl pro Jakuba Smrže podle očekávání, kdy bohužel ani neodstartoval. Kuba k tomu říká:
“Dneska jsme udělali nějaký změny, bohužel k horšímu, takže jsme se do Superpole vrátili zpět. Superpole se mi moc nepovedlo, nedal jsem ani jedno pořádný kolo, navíc když se snažím jet na limitu, jede se mi s motorkou blbě. Do závodu jsme udělali další změny, bohužel jsem musel v zaváděcím kole odstoupit kvůli benzínové pumpě. Už včera jsme z ničeho nic měli nízký tlak, všechno vyměnili, fungovalo to normálně a v zaváděcím kole opět problém. Zatím nevíme proč, momentálně zjišťujeme ... štve mě to, do druhého závodu budu opět pozadu, ale nedá se svítit a dám do toho maximum.”
 
Neděle
Víkend v Argentině nedopadl pro Jakuba Smrže podle představ. Dnešní závod pro něj kvůli chybě soupeře skončil předčasně, navíc si narazil dříve zraněné rameno. Kuba po 2. závodě:
"Neděle začala hezky, když jsme přijeli na okruh a většina boxů byla vytopených. Ve warm up byla ještě na trati mokrá místa, takže jsme nic moc nezkusili. Na začátku závodu jsem neměl grip, ale stejně jsem daleko nedojel, protože z ničeho nic přišla rána a ležel jsem. Leon Camier měl problémy s gumou, takže v nájezdu dostal smyk a bohužel to vyšlo na mě. Uvidím, co bude další dny, protože při pádu jsem šel na to operované rameno a hodně to bolí. Podle rentgenu to není znova vykloubené, ale v tuhle chvíli s tím nemůžu moc hýbat."


 


Další články sekce WSBK