KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 23. dubna do 28. dubna 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Kuba Smrž střída Karla Haniku

Text: Facebook.com / Smrž Racing, foto: WorldSBK.com
Kuba Smrž střída Karla Haniku
28.08.2018
 

Kuba Smrž a tým Guandalini Racing se opět spojili, aby dokončili letošní sezónu v seriálu mistrovství světa Superbiků. Kuba se tak vrací do šampionátu, kde debutoval v roce 2007 a kde odjel více než 152 závodů.

 
Tým Guandalini Racing dnes oznámil, že s nimi zbývající třetinu letošní sezóny WSBK odjede jejich bývalý závodník Jakub Smrž. Kuba se tak vrací do mistrovství světa Superbiků, kde strávil spoustu let a s týmem Guandalini zažil nejeden úspěch. Naposledy s nimi jel v loňském roce a nyní ho čeká další nová výzva v sedle Yamahy YZF-R1.
 
Jakub Smrž k tomu uvádí:
“Není to dlouho, co jsem zvažoval, jestli ještě vůbec něco pojedu. Guandalini bohužel nenašel společné řešení s Karlem, aby dokončili sezónu a následně oslovil mě. Bral jsem to tak, že je to možná poslední šance vrátit se tam, kde jsem strávil tolik let a věřím, že díky svým zkušenostem můžu pomoci zlepšit především motorku pro 2019.”
 
Kubův návrat nebude snadný s ohledem na dřívější zranění, ale o to větší motivaci má, když říká: "Po tříměsíční absenci to nebude snadné, navíc budu v Portimãu týden po vyndání drátů z ramene. Ale věřím, že jet rychle jsem nezapomněl a rychle se do toho dostanu”
 
“Na závěr děkuji za vše týmu Lloyd&Jones PR Racing BMW za dosavadní spolupráci a za to, že mě uvolnili.”
 
Závody v Portimãu se pojedou v polovině září od 14. - 16. 9. 2018.


 


Další články sekce WSBK