KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. května do 26. května 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Kuba Smrž–připravili jsme se na Magny Cours

Foto: Yamaha
Kuba Smrž–připravili jsme se na Magny Cours
17.09.2018
 

Jakub Smrž sice ani jeden závod v Portimau nedokončil, nicméně svůj cíl a cíl týmu, připravit se na Magny Cours, splnil.

 
Jakub Smrž nastoupil s motocyklem Yamaha týmu Guandalini Racing do desátého kola superbikového Mistrovství světa. Na portugalském okruhu Algarve sice ani jeden závod nedokončil, nicméně přesto hodnotí své účinkování v Portugalsku kladně. Cílem bylo poznat stroj a připravit se na další závod, který se za dva týdny jede ve francouzském Magny Cours.
 
Kuba Smrž po nedělním závodě:
“Byť to ani dneska nedopadlo, tak co se týče progresu, cely víkend hodnotíme kladně a splnil se účel připravit sebe a motorku na Magny Cours. Na dnešek jsme do warm upu udělali změny, což fungovalo lépe a nakonec i do závodu jsme provedli změny stejným směrem. V zásadě jsme pracovali především na nastavení motorové brzdy a podvozku. Do závodu se mi i přes nefunkční launch control povedl start a od začátku jsem se držel skupiny, která se postupně trhala. Nakonec jsem zůstal pověšený za PJ Jacobsenem, ale každým kolem mi motorka padala víc z ruky, takže než abych musel zpomalit a dokroužil s odstupem poslední, zajel jsem do boxů. Potřebovali jsme posbírat data a vytvořit si základní nastavení, což se povedlo a závodní časy nakonec byly celkem slušný.
Nyní se musím zdravotně připravit na další závod a tým musí připravit další potřebné změny. Snad se nám i povede vymyslet něco s výkonem, protože ztrácíme na maximálce. Jsem ale přesvědčený, že půjde s jezdci jako Hernandez, Jacobsen, Ramos, Mercado a Gagne závodit a porážet je. Vzhledem k tomu, že to byl první víkend, navíc po zranění a rozhodně ne fit, ztráta v druhém závodě byla jen několik desetin na kolo. Díky všem za podporu a už se těším do Magny Cours”


 


Další články sekce WSBK