KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 10. prosince do 16. prosince.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Kuba Smrž–připravili jsme se na Magny Cours

Foto: Yamaha
Kuba Smrž–připravili jsme se na Magny Cours
17.09.2018
 

Jakub Smrž sice ani jeden závod v Portimau nedokončil, nicméně svůj cíl a cíl týmu, připravit se na Magny Cours, splnil.

 
Jakub Smrž nastoupil s motocyklem Yamaha týmu Guandalini Racing do desátého kola superbikového Mistrovství světa. Na portugalském okruhu Algarve sice ani jeden závod nedokončil, nicméně přesto hodnotí své účinkování v Portugalsku kladně. Cílem bylo poznat stroj a připravit se na další závod, který se za dva týdny jede ve francouzském Magny Cours.
 
Kuba Smrž po nedělním závodě:
“Byť to ani dneska nedopadlo, tak co se týče progresu, cely víkend hodnotíme kladně a splnil se účel připravit sebe a motorku na Magny Cours. Na dnešek jsme do warm upu udělali změny, což fungovalo lépe a nakonec i do závodu jsme provedli změny stejným směrem. V zásadě jsme pracovali především na nastavení motorové brzdy a podvozku. Do závodu se mi i přes nefunkční launch control povedl start a od začátku jsem se držel skupiny, která se postupně trhala. Nakonec jsem zůstal pověšený za PJ Jacobsenem, ale každým kolem mi motorka padala víc z ruky, takže než abych musel zpomalit a dokroužil s odstupem poslední, zajel jsem do boxů. Potřebovali jsme posbírat data a vytvořit si základní nastavení, což se povedlo a závodní časy nakonec byly celkem slušný.
Nyní se musím zdravotně připravit na další závod a tým musí připravit další potřebné změny. Snad se nám i povede vymyslet něco s výkonem, protože ztrácíme na maximálce. Jsem ale přesvědčený, že půjde s jezdci jako Hernandez, Jacobsen, Ramos, Mercado a Gagne závodit a porážet je. Vzhledem k tomu, že to byl první víkend, navíc po zranění a rozhodně ne fit, ztráta v druhém závodě byla jen několik desetin na kolo. Díky všem za podporu a už se těším do Magny Cours”


 


Další články sekce WSBK