KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 1. března do 7. března 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Lachtan pluje do světa

Foto: Petr Štola
Lachtan pluje do světa
19.01.2016
 

Startovní rošt Mistrovství světa Supersport se rozšířil o dalšího pilota, kterým je Australan Lachlan Epis.

 
Mistrovství světa Supersport 2016 má dalšího jezdce. Australský mladík Lachlan Epis dostal požehnání od promotéra a v šestnácti letech se stane nejmladším permanentním jezdcem celé historie tohoto světového šampionátu. Mistrovství světa pojede s vlastním týmem a na motocyklu Kawasaki Ninja ZX-6R.
 
Lachlan Epis oslavil šestnácté narozeniny teprve 22. prosince 2015 a při prvním závodě doma na Phillip Islandu mu bude 16 a dva měsíce. O plného půl roku tak překoná dosavadní rekord ve stáří nejmladšího permanentního pilota. Doposud byl totiž nejmladším jezdcem startujícím v Mistrovství světa Supersport francouzský pilot Maxime Berger, který v roce 2006 startoval ve věku 16 let a osm měsíců, mimochodem bylo to v době, kdy Lachlanu Episovi bylo pouze šest let.
 
„Po startu v ME Superstock 600 by bylo cokoli jiného krokem zpět. Takže jsme začali pracovat na plánu plně australského týmu v Mistrovství světa Supersport, které podpoří australské firmy,“ říká Lachlan Epis, který svou kariéru do WSBK nasměroval již před dvěma roky, kdy jako čtrnáctiletý začal jezdit Pata Honda Junior Cup, ze kterého vloni přestoupil do evropského šampionátu Superstock 600. „Oslovili jsme Dornu s tříletým plánem postupu až na vrchol v roce 2018. Bylo nám vyhověno. Je to velmi smělá myšlenka, ale závodím v australském týmu s vědomím, že mám čas učit se, abych se stal konkurenceschopným a mohl si splnit svůj sen s nejlepšími jezdci. Stejně jako všichni mladí jezdci, ani já bych to nedokázal bez podpory rodiny.“


 


Další články sekce WSBK