KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Laverty: Jediný problém je Rea

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Milwaukee
Laverty: Jediný problém je Rea
28.12.2018
 

Eugene Laverty prohlásil, že jediný problém, který stojí v cestě za vítězstvím v šampionátu MS Superbiků, je Jonathan Rea.

 

Pro sezonu 2019 přestupuje superbikový tým Go Eleven od Kawasaki k italské továrně Ducati a rozšíří tak počet motocyklů Panigale V4R na startovním roštu. Jako jediný jezdec tohoto týmu pro příští sezonu byl angažován irský závodník Eugene Laverty.

Dle vyjádření týmu i Lavertyho samotného by měl mít Go Eleven k dispozici téměř tovární stroj a od toho vycházejí také očekávání od sezony 2018. Jak prohlásil Laverty, chtěl by pravidelně bojovat o pódium, jediný problém, který stojí v tom, aby pomýšlel na výhru v závodech, se ovšem jmenuje Jonathan Rea.

„Vyjednával jsem o sezoně 2019 se spoustou týmů, ale nikde to nakonec nedopadlo. Pak mi zavolal manažer týmu Go Eleven a hned jsem cítil, jaký je jeho cíl. Já chci znovu vyhrávat závody, a proto jsou naše cíle pro sezonu 2019 vysoké. Pokud budeme v nadcházející sezoně odvádět konstantní výkony, budeme mít na to, abychom drželi krok s Jonathanem Reou. On je ale zároveň jediný problém, proč nechci pomýšlet na vítězství,“ řekl Eugene Laverty


Další články sekce WSBK