KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 11. ledna do 17. ledna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Laverty: Naše problémy jsou vidět i v TV

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Petr Štola
Laverty: Naše problémy jsou vidět i v TV
15.04.2017
 

Eugene Laverty prohlásil, že problémy týmu Milwaukee s motocyklem Aprilia jsou vidět i při sledování závodů v televizi.

Irský závodník Eugene Laverty se po ně kolika letech vrátil z MotoGP do šampionátu Mistrovství světa Superbiků, kde sedlá Aprilii RSV4 privátního týmu Milwaukee. Jak ale Laverty po úvodních závodech letošní sezony prozradil, tým se potýká se spoustou technických problémů a je jasné, že na přední pozice to zatím nebude.
 
Zároveň ale Laverty prohlásil, že věří ve zlepšení v druhé polovině letošní sezony. Po úvodních třech závodních víkendech sezony 2017 se Laverty pohybuje na desáté pozici průběžného hodnocení šampionátu, což rozhodně není pozice, kde se před startem sezony viděl.
 
„Můj start do sezony 2017 nebyl zrovna fantastický. Aprilia přes zimu odvedla hodně práce, aby tuto motorku postavila na nohy. Například výkon motoru a maximální rychlost jsou silné stránky tohoto stroje. Bohužel na ovladatelnosti ale pořád ztrácíme. Největší problémy máme ale s elektronikou, to může vidět každý i doma u televize. Je před námi ještě spousta práce. Musíme se pokusit elektronice lépe porozumět, především motorové brzdě. To je aktuálně největší problém při brzdění do zatáček. Aprilia nám slíbila nějaké novinky, takže věřím, že se v této věci posuneme kupředu. To se ale projeví až v druhé polovině letošní sezony, tam bychom se chtěli pravidelně zapojovat do boje o pódium,“ řekl Eugene Laverty.

Další články sekce WSBK