KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. srpna do 18. srpna 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Lavertyho zastavil technický problém Ducati

Foto: Team GoEleven
Lavertyho zastavil technický problém Ducati
18.03.2019
 

Irský závodník Eugene Laverty nedokončil sobotní superbikový závod, do těch nedělních ani neodstartoval.


S velkým očekáváním nastupoval na start sobotního závodu superbiků na okruhu Chang v Thajsku, irský jezdec Eugene Laverty. Ten v dopolední kvalifikaci dojel na osmé pozici, a tak věřil, že se dokáže poprat o pozice těsně za elitní pětkou továrních jezdců. Bohužel závod nedokončil kvůli problému s brzdou předního kola. Navíc za velmi dramatických okolností Laverty opustil motocykl v plné rychlosti a velmi pravděpodobně se tak vyhnul závažnému zranění.

„Po takovém slibném víkendu je velkým zklamáním nedokončit závod,“ říkal po sobotním nedokončeném závodě Eugene Laverty. „V Superpole jsme zajeli dobrý čas na kolo, abychom se kvalifikovali na 8. pozici a já jsem byl optimistický na skvělý výsledek v závodě. Ve 3. kole jsem však přijel do posledního zatáčky bez přední brzdy. Pokusil jsem se třikrát pumpovat páčkou, ale nepřišel žádný brzdný tlak, a tak jsem musel ze strany motorky seskočit. Byla to děsivá havárie a jsem velmi šťastný, že jsem schopen z ní odejít bez zranění. Musíme zjistit, co se přesně stalo, než se zítra vrátím na trať.“

To však Laverty ještě netušil, že v neděli nebude v žádném závodě startovat. V „superpole race“ sice stál na startovním roštu, ale technická závada mu nedovolila odstartovat. K odpolednímu druhému závodu pak ani nevyjel z boxu a do Evropy se proto vrací s hořkým pocitem nedůvěru k jeho motocyklu, nicméně s nadějí, že v Aragonu bude již opět vše fungovat tak, jak má.
 


Další články sekce WSBK