KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 23. do 29. listopadu 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Lavilla komentuje změnu formátu WSBK

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Dorna
Lavilla komentuje změnu formátu WSBK
03.02.2019
 

Manažer šampionátu WSBK reaguje na kritiku ze strany jezdcům, kterým se nelíbí změna formátu závodní neděle šampionátu WSBK.


Na změnu formátu závodního víkendu WSBK se již snesla řada kritiky, a to především ze strany samotných závodníků, kterým se nelíbí především náročný nedělní program, který bude obsahovat dva závody.

Zatímco v sobotu se pojede jeden klasický závod, v neděli se pojede jeden sprint a jeden závod na plnou vzdálenost. Jedním z jezdců, kterým se tento formát nelíbí, je i úřadující mistr světa Jonathan Rea. Nyní se k této kritice vyjádřil i manažer šampionátu, pan Gregorio Lavilla. 

„Dříve byli závodníci zvyklí jet dva závody a mezi nimi byla pauza dvě hodiny a čtyřicet minut. Nyní jsou to tři hodiny, protože ten první zkrácený závod bude odjetý dříve. Mají tedy ještě více času než dříve. Týmy našim argumentům porozuměly a souhlasili s nimi. Kdyby tento návrh všichni odmítli, nic bychom neměnili. Nikomu jsme nic nenutili, ale většina se shodla na tom, co jsme navrhli, proto byl formát víkendu takto změněn,“ řekl Gregorio Lavilla


Další články sekce WSBK