KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 22. února do 28. února 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Lowes: S výsledky nejsem spokojen

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Petr Štola
Lowes: S výsledky nejsem spokojen
12.07.2015
 

Jezdec superbikového týmu Suzuki Brit Alex Lowes přiznává, že s letošními výsledky rozhodně není spokojen, jeho budoucnost u týmu je pro příští rok nejistá.

V letošní sezoně šampionátu Mistrovství světa Superbiků se jezdcům týmu Suzuki moc nedaří. V hodnocení výrobců drží až páté místo a doposud nejlepším výsledkem bylo třetí místo Alexe Lowese na okruhu v thajském Buriramu.
 
S takovými výsledky samozřejmě vedení týmu nemůže být spokojené, protože před letošní sezonou si tým kladl vysoké cíle. Již nyní se otevřeně hovoří o tom, že Francouz Randy de Puniet v týmu pro příští sezonu pokračovat nebude, spekulovat se začíná i o možném odchodu Alexe Lowese. Ten zatím na téma budoucnosti nechce hovořit, ale přiznal, že se současnými výsledky rozhodně není spokojený.
 
„Pracujeme tvrdě s celým týmem na tom, abychom motorku dostali na lepší výsledky. Bohužel nás ale stále trápí mnoho problémů, nejedná se jen o elektroniku, ale také o mechanické problémy. Když se pod vámi motorka chová v každém kole jinak, není pak snadné zajet dobrý výsledek v závodě. Když je potřeba zajet jedno rychlé kolo, s tím problém nemáme, ale pro dobrý výsledek v závodě je potřeba mít dobrou rychlost ve všech dvaceti kolech. Jiné týmy mají testovací týmy, jako například Aprilia Maxe Biaggiho, my nemáme nic. My bohužel testujeme pouze v rámci závodních víkendů,“ řekl Alex Lowes.

Další články sekce WSBK