KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Lowes: Yamaha má nejlepší podvozek

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Lowes: Yamaha má nejlepší podvozek
22.09.2019
 

Alex Lowes hodnotil kvality svého letošního motocyklu Yamaha, jehož největší předností je chování podvozku v zatáčkách.


Alex Lowes v jednom z nedávných rozhovorů porovnával vlastnosti motocyklů Yamaha a Ducati, které proti sobě soupeří v šampionátu Mistrovství světa Superbiků. Dle slov Lowese má Yamaha aktuálně výrazně navrch v zatáčkách, tou slabší stránkou je ale bohužel motor a jeho výkon.

I díky tomu získávají Yamahy a Lowes výhodu především na tratích, které jsou techničtější na rozdíl od těch, kde rozhoduje především výkon.

„Žádná jiná motorka ve startovním poli se nechová v zatáčkách tak dobře, jako Yamaha. Na některých tratích díky tomu máme výhodu. Když se ale podívám na celý balíček, musíme se zlepšit na stabilitě a při překlápění motocyklu. Jakmile je motorka nestabilní, hodně ztrácíme. Když se podíváte třeba na Bautistu, on nezatáčí podvozkem, ale jednoduše nutí motorku do zatáčky. Tam mu pak pomáhá elektronika, díky které může přidávat plyn. My se snažíme zatáčet podvozkem a elektroniku používat jen jako drobného pomocníka. Snažil jsem se i měnit můj jezdecký styl, ale tam jsem pak právě narážel na problém toho, že mi na výjezdu ze zatáček chyběla stabilita motorky,“ řekl Alex Lowes.


Další články sekce WSBK