KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. července do 21. července 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Lowes: Yamaha mi dělá starosti

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Yamaha
Lowes: Yamaha mi dělá starosti
20.01.2019
 

Alex Lowes prohlásil, že mu dělá starosti aktuální přístup Yamahy k vývoji a pokud se nic nezmění, na porážení Kawasaki může zapomenout.


V šampionátu Mistrovství světa Superbiků již řadu let pevně vládne tovární tým Kawasaki a její jezdec Jonathan Rea. Tuto nadvládu by chtěla spousta jezdců prolomit a jedním z nich je i Brit Alex Lowes.

Jak ale Alex v jednom z nedávných rozhovorů prozradil, začíná si dělat starosti nad vývojem Yamahy a prohlásil, že pokud se úroveň angažovanosti továrny v šampionátu WSBK nezvýší, na porážení Kawasaki a Rey může zapomenout.

„Kawasaki vyhrála posledních jedenáct závodů, v takové situaci je těžké být optimistou. Pokud je chceme porážet, musíme udělat výrazný pokrok. Já osobně doufám, že bude mít Melandri stejné problémy, jako já a tím se zvýší tlak na továrnu. Já tyto problémy identifikoval již v Thajsku, ale od té doby se bohužel nic nezměnilo. V posledních čtyřech závodech sezony bylo jasně vidět, že nám chybí rychlost. Dělá mi starosti, že zde vznikl další tým, ale ani naše problémy nebyly vyřešeny. Máme dobrý základ, ale Yamaha nás musí podporovat a motorku vyvíjet, jinak se nehneme z místa,“ řekl Alex Lowes.


Další články sekce WSBK