KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. října do 1. listopadu 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Marinelli: Nová pravidla nám pomohou

Text: jnyk, Zdroj: MCN, Foto: Ducati Corse
Marinelli: Nová pravidla nám pomohou
05.02.2015
 

Ředitel továrního týmu Ducati v šampionátu Mistrovství světa Superbiků je přesvědčen o tom, že změny pravidel pomohou konkurenceschopnosti motocyklů Ducati.

V nadcházející sezoně šampionátu Mistrovství světa Superbiků začínají platit nová pravidla, která by měla také zapříčinit vyrovnanější rozložení sil mezi jednotlivými motocykly. Toho si je dobře vědom i ředitel továrního týmu Ducati, který se nebojí tvrdit, že v roce 2015 uvidíme motocykly Ducati opět pravidelně bojovat o vítězství.
 
Jako jeden z důvodů svého přesvědčení uvádí Marinelli i fakt, že nynější pravidla budou mnohem blíže Stockovým motocyklům, kde byla Ducati s motocyklem Panigale v minulých letech vždy konkurenceschopná.
 
„Nová pravidla jsou někde mezi loňskými pravidly Stocků a Superbiků. Samozřejmě, že co se týče podvozku, tak to se zde mnoho věcí nemění. Tou hlavní změnou jsou pravidla týkající se motoru. Nyní máte povoleno používat pouze jednu převodovku, sériové písty a mnoho dalších věcí, takže ladění samotného motoru je letos mnohem více omezeno. Dle mého názoru nás čeká zajímavá sezona a já si od ní slibuji opravdu hodně,“ řekl Ernesto Marinelli.

Další články sekce WSBK