KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 23. dubna do 29. dubna.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Maxime Berger zemřel

Foto: Petr Štola
Maxime Berger zemřel
01.10.2017
 

Bývalý jezdec World Superbike a evropský šampión Superstock 600 Maxime Berger zemřel ve věku 28 let.

 
Francouz Maxime Berger od začátku září ležel v nemocnici v Dijonu v komatu, poté co údajně spáchal na konci srpna sebevraždu. Boj o svůj život prohrál a v pátek zemřel.
 
Stručné prohlášení Bergerova otce Alaina, původně publikované na stránkách paddock-gp.com, oznámilo úmrtí jednoho z velmi dobrých francouzským závodníků. „V návaznosti na vývoj, který za uplynulý měsíc vykázal stav Maxime Bergera, který je neustále ve vegetativním stavu, bylo se souhlasem lékařů a s velkým smutkem rozhodnuto, nechal Maxima jít. Brzo bude mít klid. Děkuji vám všem za podporu, kterou jste poskytli. Brzy bude zveřejněna tisková zpráva týkající se jeho pohřbu.“
 
Francouzský závodník Maxime Berger se ve WSBK poprvé představil v roce 2007 s týmem Trasimeno Yamaha, kdy po pěti vítězství a dalších třech pódiích s přehledem vyhrál Mistrovství Evropy Superstock 600. Poté úspěšně závodil ve světovém poháru Superstock 1000 v letech 2008 až 2010, kdy vyhrál šest závodů a získal celkem 17 pódií a 4 pole position. Poté v roce 2011 přestoupil do kategorie Superbike, kde zaznamenal několik top ten výsledků s motocyklem Ducati, přičemž nejlepšího výsledku se dočkal v roce 2012 v Magny Cours, kde dojel v prvním závodě na 4. pozici.
 
ČEST JEHO PAMÁTCE


 


Další články sekce WSBK