KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 23. do 29. listopadu 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Melandri: Chci porážet Daviese

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati Corse
Melandri: Chci porážet Daviese
05.02.2017
 

Marco Melandri má pro nadcházející sezonu šampionátu MS Superbiků jasný cíl - chce porážet svého týmového kolegu Chaze Daviese.

Již v závěru února startuje letošní sezona šampionátu Mistrovství světa Superbiků, do níž se po dlouhé pauze 18 měsíců od závodění vrací italský závodník Marco Melandri. Marco bude v letošní sezoně hájit barvy továrního týmu Ducati, kde pojede po boku britského závodníka Chaze Daviese.
 
Jak samotný Melandri prohlásil po nedávných testech v Jerezu, kde si nevedl vůbec špatně, jeho jasným cílem pro sezonu 2017 bude porážet svého týmového kolegu Chaze Daviese.
 
„Nejdříve bude důležité zvyknout si znovu na závodní režim. Myslím si, že ta dlouhá pauza od závodění, kterou mám za sebou, bude ze začátku trošku nevýhodou. První závodní víkendy nebudou rozhodně snadné. Nepochybuji ale o tom, že bychom mohli dosáhnout dobrých výsledků. Myslím si, že pro mne bude jasným měřítkem Chaz, kterého chci porážet. Druhým cílem bude Rea, to jsou dle mého názoru dva nejsilnější jezdci v poli. Cílem k úspěchu v tomto šampionátu jsou konstantní výsledky. Čeká nás 26 závodů, což je opravdu hodně, takže je důležité především každá dokončit a minimalizovat počet výsledků za nulový počet bodů,“ řekl Marco Melandri.

Další články sekce WSBK