KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 1. března do 7. března 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Melandri: Máme spoustu nápadů

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Yamaha
Melandri: Máme spoustu nápadů
16.02.2019
 

Testy v Jerezu a Portimau Melandrimu nevyšly dle představ, ale před úvodním závodním víkendem sezony je Marco optimistický.


V prvních letošních testech na tratích v Jerezu a Portimau se Marco Melandri na motocyklu Yamaha týmu GRT potýkal hned s řadou problémů. Tomu také odpovídaly výsledky, kdy Melandri figuroval spíše na chvostu výsledkové listiny.

I přesto míří Melandri k prvnímu závodnímu víkendu na australský Phillip Island v pozitivní náladě. Jak Marco potvrdil, s týmem mají řadu věcí, které chtějí ještě v předzávodních testech vyzkoušet a počítají s výrazným zlepšením.

„Po testech jsme s týmem o spoustě věcí diskutovali a všechny problémy jsme důkladně analyzovali. Pro Phillip Island máme připraveno několik novinek, přál bych si především lepší stabilitu motocyklu. V Portimau jsem dvakrát testoval kvalifikační pneumatiku, ale pokaždé byla následně vyvěšena červená vlajka, takže jsem toho nedokázal využít k dobrému času. Musíme se také koncentrovat na chování motocyklu v druhé polovině závodu. Když se nám to podaří, pak nebude problém ani zajet jedno rychlé kolo. Jsem optimistický, co se naší rychlosti týče,“ řekl Marco Melandri.


Další články sekce WSBK