KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. července do 21. července 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Melandri nejpomalejší na Yamaze

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Yamaha
Melandri nejpomalejší na Yamaze
26.01.2019
 

Italský závodník Marco Melandri se při testech v Jerezu potýkal se spoustou problémů, což zapříčinilo i nelichotivý výsledek.


Po prvních letošních testech šampionátu Mistrovství světa Superbiků na jihošpanělském okruhu Jerez de la Frontera si dělá velké starosti italský závodník Marco Melandri. Marco dokončil testy jako nejpomalejší jezdec na Yamaze a sám přiznává, že měli velké problémy.

Hlavní příčinou tohoto výsledku je dle Melandriho skutečnost, že nedokáže využít potenciálu nových pneumatik. Proto je potřeba zapracovat na nastavení, aby Marco dokázal být na nových pneumatikách rychlejší než na těch ojetých.

„Měl jsem problém využít výhodu nových pneumatik. Alex Lowes dělá aktuálně všechno lépe než já. Na ojetých pneumatikách to nebylo tak špatné, ale na nových bylo opravdu obtížné být rychlý. Pokaždé, když jsem vyjel na trať na nových gumách, byl jsem pomalejší, protože se objevila spousta problémů. S větším gripem na zadním kole jsem nedokázal jet stopu, jakou bych potřeboval, což způsobovalo problémy s předním kolem v průjezdech zatáčkami. Není to ale snadné vyřešit, když máme k dispozici jen jednu motorku. Chtěli jsme vyzkoušet spoustu věcí, a kdybychom se pustili do velkých změn na nastavení, ztratili bychom tím příliš mnoho času. Proto jsme se koncentrovali především na to, co jsme potřebovali,“ řekl Marco Melandri.


Další články sekce WSBK