KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. října do 18. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Melandri příští rok na Yamaze?

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Melandri příští rok na Yamaze?
08.11.2018
 

Marco Melandri má šanci zůstat v šampionátu WSBK i pro sezonu 2019, když se objevila možnost u týmu GRT.


Ještě před posledním závodním víkendem letošní sezony WSBK na katarském okruhu Losail se zdála být kariéra Marca Melandriho v tomto šampionátu u konce. Za velké podpory Dorny i samotných Melandriho sponzorů se ale zdá, že se všem zúčastněným stranám podařilo najít řešení a Melandriho uvidíme i příští rok na startu.

Melandrimu se od chvíle, kdy Ducatu oznámila, že s ním smlouvu na příští rok neprodlouží, nedařilo najít angažmá pro rok 2019. Nyní se objevila možnost společného projektu s týmem GRT, který doposud působil v šampionátu MS Supersportů.

Tento tým by společně s Yamahou vstoupil do kategorie Superbike, tudíž by Melandri dostal k dispozici motocykl Yamaha R1, který by měl tovární podporu.

Celý tento projekt včetně angažmá Melandriho by měl být podpořen jak promotérem šampionátu – Dornou, tak i silným sponzorem Pata a italskou televizní stanicí Mediaset.

„Pomáháme týmu GRT dostat se do kategorie Superbike. Samozřejmě jsme se jich ptali, kdo bude jezdcem a v těchto diskuzích padlo i jméno Melandri. Marco je pro šampionát cennou osobou a tento projekt podporujeme,“ řekl sportovní ředitel WSBK pan Gregorio Lavilla.


Další články sekce WSBK