KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. října do 18. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Melandri ukončil kariéru

Text: jnyk, Zdroj: TZ Dorna
Melandri ukončil kariéru
27.10.2019
 

Marco Melandri oznámil se závěrem letošní sezony WSBK také konec své aktivní závodnické kariéry.


Italský závodník Marco Melandri oznámil konec aktivní závodnické kariéry po skončení letošní sezony šampionátu Mistrovství světa Superbiků. V letošním roce hájil Melandri barvy týmu GRT Yamaha, nicméně jak sám přiznal, letošní sezona neprobíhala rozhodně de jeho představ. 

Melandri se tak rozhodl ukončit kariéru, který trvala více než 20 let a během této doby se Melandri utkával na závodních tratích s jezdci jako Valentino ROssi, Max Biaggi nebo Loris Capirossi. 

Prvním světovým závodem byl pro Melandriho start v Grand Prix České republiky na brněnském Masarově okruhu, kde nastoupil na stopětadvacítce v roce 1997.

„Nikdy není snadné udělat takové rozhodnutí a zároveň to bylo ještě komplikovanější kvůli tomu, že jsem nedokázal dosáhnout výsledků, které jsem očekával. Letos to byla náročná sezona a na motorce jsem se bohužel nikdy necítil dobře. Udělal jsem, co bylo v mých silách. Nyní se potřebuji vzdálit od závodění a poté možná za pár let započnu nějaký nový projekt. Velký dík patří celému týmu, věřím, že jim moje zkušenosti pomohly v premiérové sezoně a do budoucna jim přeji mnoho úspěchů,“ řekl Marco Melandri.


Další články sekce WSBK