KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. října do 1. listopadu 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Melandri: Yamaha nemá slabé stránky z 2011

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Yamaha
Melandri: Yamaha nemá slabé stránky z 2011
17.01.2019
 

Marco Melandri prozradil, že Yamaha odstranila všechny slabé stránky, které si pamatuje z roku 2011.


Marca Melandriho čeká v letošní sezoně šampionátu Mistrovství světa Superbiků nová výzva, kdy po působení u továrního týmu Ducati osedlá opět Yamahu. Na Yamaze závodil Melandri ve WSBK již v roce 2011 a jak po prvních testech sám říká, motorka se od té doby změnila.

Dle Melandriho se podařilo Yamaze vychytat všechny slabé stránky, které motocykl měl v roce 2011. I proto si Melandri do nadcházející sezony šampionátu WSBK věří. 

„Charakter Yamahy je stejný, jaký si pamatuji z roku 2011. Aktuální model je ale mnohem lehčí a přímočařejší. Všechny výhody, které motorka dříve měla, se ještě zlepšily. Zároveň byly odstraněny všechny slabé stránky, které si pamatuji z roku 2011. Tehdy byl motor docela těžkopádný a převodovka pomalá, aktuální motorka je na tom mnohem lépe. Nástup výkonu je opravdu čistý a motorka má dost síly v širokém spektru otáček, což sedí mému jezdeckému stylu. Motorka se dá ovládat velmi precizně, jen při změnách směru je trošku těžká. Vždy ale dobře víte, jak je na tom předním kolo a co se s ním zrovna děje,“ řekl Marco Melandri.


Další články sekce WSBK