KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. dubna do 11. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Mercado – pojedu v Aragonu

Foto: Dorna WorldSBK Organization
Mercado – pojedu v Aragonu
08.03.2017
 

Argentinský závodník Leandro Mercado stále čeká na svůj letošní vstup do světového superbikového šampionátu, nyní oznámil, že se připravuje na návrat v Aragonu.


Argentinský závodník Leandro "Tati" Mercado, jezdec týmu IODARacing, sezonu 2017 ještě nezačal. Důvodem je tréninková havárie pouhý jeden týden před úvodním kolem Mistrovství světa Superbike. Závodník byl nucen vynechat prvním kolo sezony na Phillip Islandu a bude také sedět i během druhého kola v Thajsku. Nyní se reportérům serveru worldsbk.com svěřil, že jeho vstup do světového šampionátu této sezony proběhne na okruhu Motorland Aragon, kde se na přelomu března a dubna pojede třetí kolo WorldSBK.

“Stále se mi daří lépe a lépe, můj stav se lepší každý den,“ říká Leandro Mercado na webu worldsbk.com. „Byla to smůla, stalo se to týden před odjezdem na Phillip Island, ale takové věci se stávají. Najížděl jsem do zatáčky s motokrosovou motorkou na jednoduché trati a najednou jsem uklouzl a motocykl spadl, což je důvod, proč jsem si zlomil tři žebra a mám pneumotorax. Byla to smůla. Plíce byla věc, které se obávali nejvíc. Nyní jsou vyléčená, ale léčba žeber bude trvat déle, s tím nemohu nic dělat. Nyní potřebuji vrátit se do plné kondice, takže jsem již začal s tréninkem. Zpočátku jsem začal s trochou jízdy na kole a později jsem byl schopen také chodit do posilovny. Doktoři mi dali alespoň tři týdny na léčbu žeber, takže musím přeskočit závody v Thajsku a zahájím svou sezonu v Aragonu. Závodění v Thajsku by mohlo být riskantní, a dokonce jeden náhlý pohyb by mohl prodloužit rekonvalescenci. Musím se vrátit ve formě v Aragonu, a pak pokračovat v sezoně bez dalších přestávek.“

Další články sekce WSBK