KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 1. do 7. června 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Mercado bodoval pouze v sobotu

Foto: Orelac Racing VerdNatura Team
Mercado bodoval pouze v sobotu
20.03.2019
 

Argentinský závodník Tati Mercado v Thajsku získal body pouze v sobotním závodě.


S Kawasaki týmu Orelac Racing VerdNatura se v thajském Buriramu představil argentinský závodník Leandro “Tati” Mercado. Ten v sobotním závodě dojel na 12. pozici a doufal, že v neděli ještě více zasáhne do pořadí v závodech kategorie Superbike.

„Byl to těžký závod od začátku do konce. Pokusil jsem se snížit rozdíl od Torrese, a když jsem byl v posledním kole, snažil jsem se ho předjet, ale byl jsem dlouhý a ztratil čas. Neměli jsme dnes štěstí, ale získali důležité informace pro zítřek,“ říkal po závodě Mercado.

Bohužel v neděli již tolik štěstí neměl. V dopoledním superpole race sice jeho motocykl fungoval dobře, ale dvanácté místo body nepřineslo. Smůla ale přišla před druhým závodem, kdy přestala fungovat technika a Argentinec do závodu v podstatě ani neodstartoval.

„Dokončili jsme závod Superpole race a motorka v něm fungovalo dobře. Připravili jsme vše pro druhý závod, ale v zaváděcím kole motorka zaznamenala pokles tlaku ve válci. Zkontrolovali jsme elektroniku a zjistili problémem s dodávkou paliva. Opravili jsme to a pokusili jsme se odstartovat, ale v prvním kole se problém znovu objevil a my jsme museli zajet do boxu. Stále se snažíme pochopit, proč se to stalo, Akira (technik z Kawasaki Racing Teamu pro podporu týmu Orelac) také přišel a koukal, co se děje, ale nic nenalezl. Vezmeme tento motor před závodem v Aragonu do zkušebny, abychom pochopili, co se stalo a vyřešili to,“ okomentoval nedělní problém ředitel týmu Orelac Racing VerdNatura, pan José Calero.
 


Další články sekce WSBK