KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. října do 18. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Michal Chalupa o brněnském víkendu

Foto: Petr Štola
Michal Chalupa o brněnském víkendu
15.06.2018
 

Český motocyklový závodník Michal Chalupa uplynulý víkend absolvoval svou premiéru v Mistrovství světa Supersport, kterou nám společně s manažerem týmu Bohumilem Šarochem, okomentoval.

 
Po několika letech se na brněnský okruh vrátily světové superbiky a s nimi i světový šampionát supersportů. Pro něj obdržel divokou kartu pardubický závodník Michal Chalupa. Jezdec Czech Road Racing Teamu si startem v nedělním závodě splnil svůj sen. Cílem šestnáctikolového závodu nakonec projel na 24. pozici, a poté své brněnské účinkování okomentoval.
 
Michal Chalupa
„Na tento pro mě jedinečný závodní víkend jsem se obrovsky těšil, několik dní dopředu jsem ani ráno nemohl dospat Věděl jsem, že to bude těžké, a že budou skoro všichni o hodně rychlejší. Nakonec však ten rozdíl není tak obrovský, celý víkend jsme měli čas na jedno kolo o cca 4,2 vteřiny pomalejší než nejrychlejší jezdec, což je myslím vzhledem k naší technice a nulovým zkušenostem se světovými závody docela slušné. Osobně jsem od sebe očekával lepší zajetý čas, ale také kvůli problémům s nestabilní přední částí motorky, se mi to bohužel nepodařilo.
Celý víkend jsme sbírali zkušenosti a snažil jsem se od rychlých pilotů naučit něco nového. V nedělním warm upu jsem hned od začátku jel ve skupině jezdců, bylo to celkem divoké ale měl jsem dobrý pocit i tempo. Bohužel v první zatáčce se mi po dobrzdění zavřel předek a už jsem se koulel. Motorka byla docela dost poničená a do závodu zbývalo asi hodinu a půl. Kluci z týmu předvedli neskutečné nasazení a motorku dali do kupy doslova pár minut před nájezdem na trať. Všem bych tak chtěl hrozně moc poděkovat, je to hlavně jejich zásluha, že jsme vůbec mohli do závodu nastoupit.
Do závodu se mi podařilo docela dobře odstartovat a několik kluků jsem v první zatáčce předjel. Strategie byla jasná, co nejdéle se udržet rychlejších jezdců a pokusit se jet s nimi. To se však povedlo jen na pár kol a jezdci přede mnou, kteří byli o pár desetin rychlejší, mi po drobných chybách začali poodjíždět a nebylo možné je dojet. Vetší část závodu jsem tak odjel osamoceně, a nakonec dojel na 24. pozici.
Byla to obrovská zkušenost a všichni jsme si to parádně užili. Chtěl bych za tuto příležitost moc poděkovat všem, co mi v tom pomáhali a fandili. Hlavně celé mojí rodině, Bohoušovi Šarochovi, mechanikům Alešovi Kmoníčkovi a Tomášovi Skalovi, Jirkovi Látrovi za pomoc nejen s pérováním a taky všem kamarádům a fanouškům, kteří nás přijeli podpořit osobně nebo alespoň na dálku přáli dobrý výsledek. Děkuji také za podporu Pardubickému kraji a všem našim sponzorům a partnerů. Poděkování patří i Jirkovi Brožovi za půjčení kamionu s kompletním zázemím. Jsem rád, že nás všechny jezdce na divokou kartu podpořil i Autoklub ČR, kterému tímto také děkuji.“
 
Bohumil Šaroch – manažer týmu
„Musím se hned na úvod přidat k Michalovu poděkování všem jmenovaným, jelikož bez nich bychom tento závod těžko absolvovaly.
Závod byl od počátku brán jako získání zkušeností a splnění jezdeckého snu. Přestože pilot nemůže být spokojený nikdy, tak za sebe si myslím, že jsme si to všichni užily. Michalův pád okomentoval dost výstižně Jirka Brož z vlastní zkušenosti z jízdy s těmi nejlepšími, „jedeš s nima, děláš to samý, co oni, ale ty ležíš a oni jedou.“
Michal si v tréninku zajel svůj nejlepší čas v Brně, bylo vidět, že jezdecky má na víc, ale motocykl nemáme na stejné úrovni jako permanentní týmy. Za mně dobrý, a kdyby snad náhodou, tak s touhle partou klidně znova.“


 


Další články sekce WSBK