KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. dubna do 11. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Nava: Bautista se cítí jako na 250ce

Text: jnyk, Zdroj: GPOne.com, Foto: Ducati
Nava: Bautista se cítí jako na 250ce
23.06.2019
 

Šéfmechanik Alvara Bautisty prozradil, že suverén letošní sezony WSBK přiznává své úspěchy i tomu, že se na nové Panigale cítí jako na oblíbené dvěstěpadesátce.


Co je hlavní příčinou úspěchu Alvara Bautisty v šampionátu Mistrovství světa Superbiků? Na tohle téma nyní hovořil Alvarův šéfmechanik Giulio Nava, který Alvarovi aktuálně dopomáhá k jeho úspěchům v barvách továrního týmu Ducati.

Dle slov Giulia je hlavním benefitem Alvara skutečnost, že mu nová Panigale extrémně sedla a jako jediný na ní dokáže vítězit. Zároveň Alvarův šéfmechanik dodává, že velkou výhodou jsou Bautistovy zkušenosti z dvěstěpadástek, protože takový styl nové Panigale opravdu sedí.

„Alvaro potřebuje agilní motorku, která jednoduše zatáčí a umožňuje mu rychle projíždět zatáčky, jako byl zvyklý na dvěstěpadesátkách. Když se Alvaro poprvé projel na nové Panigale, tak mi řekl, že se cítí jako za starých časů na své dvěstěpadesátce. Zároveň má zkušenosti z MotoGP, kde v loňském roce jezdil na motorce s podobným charakterem a umí pracovat s elektronikou. Možná byla pro ostatní jezdce Ducati, kteří byli zvyklí na dvouválec, tato změna příliš drastická, zatímco Alvara začal s tím, na co byl zvyklý,“ řekl Giulio Nava. 


Další články sekce WSBK