KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 24. června do 30. června 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

O body nás připravila pneumatika

Tisková zpráva týmu SMS Racing
O body nás připravila pneumatika
22.02.2015
 

Velmi náročnou zkouškou byl pro český tým SMS Racing první závod Mistrovství světa Supersport, který se dnes jel na australském okruhu Phillip Island.

 
Tým SMS Racing má za sebou první závod sezony 2015. Na australském okruhu Phillip Island formace vedená Janem Saskou bojovala o body do Mistrovství světa Supersport, ale po problémech v trénincích zastavil snahu německého závodníka Kevina Wahra problém i v samotném závodě, ve kterém výsledek ovlivnila špatná pneumatika. Jezdec SMS Racing Teamu nakonec projel cílem na 16. místě, tedy prvním nebodovaném.
 
Jan Saska, manažer a majitel týmu
„První závod letošní sezóny nezačal vůbec dobře. Hned v pátek ráno odešla převodovka, vyměnily jsme tedy motor, ale stejně jsme stihli už jen pár kol v odpoledním tréninku.  Tento ztracený čas se projevil i v sobotní kvalifikaci, kdy se nepodařilo najít úplně perfektní nastavení do horkého počasí. V neděli tedy Kevin startoval ze 17. pozice a start se mu příliš nepovedl. V prvním kole se propadl až na 19. místo, ale potom začal pomalejší soupeře předjíždět a v polovině závodu byl již na bodovaném 15. místě. Čtyři kola před cílem se dostal na 14. pozici a rychle se dotáhl na skupinu bojující o 11. místo. Protože v té době jel časy o 0,2 až 0,3s rychlejší, byla velká šance na dobré body. Bohužel tři kola před koncem náhle výrazně zpomalil. Nevěděli jsme proč, ale to nám ukázala až úplně zničená pneumatika po projetí cílem. Tím jsme přišli v poslední zatáčce i o ten jeden mistrovský bod za 15. místo. V Austrálii už je to taková tradice a  pneumatiky  Pirelli se nemohou s horkým počasím na Phillip Islandu srovnat. Nebyli jsme zdaleka jediní, kdo na to opět doplatil. Tak hurá do Thajska.“

Další články sekce WSBK