KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. července do 21. července 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Obrovský zájem o WorldSSP300 v roce 2019

Foto: Petr Štola
Obrovský zájem o WorldSSP300 v roce 2019
30.10.2018
 

O Mistrovství světa Supersport 300 je obrovský zájem, organizátor šampionátu proto přichází s významným rozšířením a novým formátem.


Mezinárodní motocyklová federace FIM a promotér superbikového šampionátu, společnost Dorna WSBK Organization, oznámily změny ve formátu světového šampionátu kategorie Supersport300. Ke změnám vede obrovský jezdecký zájem o tento šampionát, když se hovoří o více jak stovce žádostí s tím, že by do startovní listiny mělo projít 68 permanentních jezdců, které by měli při každém závodě doplnit dva piloti startující na divokou kartu.

Tak, jak se v minulosti jezdilo například Mistrovství Evropy kategorie 125cc, tak i pro rok 2019 dojde k rozdělení startovního pole na dvě skupiny. Ty budou mít obě své volné tréninky i kvalifikace, po kterých se vytvoří pořadí 30 nejrychlejších jezdců pro nedělní závod. Pro ty, kteří se nekvalifikují přímo do nedělního závodu, bude zorganizován speciální závod „poslední šance“, který se pojede v sobotu a jehož šest nejlepších jezdců doplní startovní rošt nedělního závodu. Tato změna povede k tomu, že do nedělního závodu postoupí opravdu jen ti nejrychlejší a my se jistě můžeme těšit na napínavé souboje početné skupiny o vítězství.

Navíc celá sezony vyvrcholí první zámořskou cestou pro mladé piloty tohoto šampionátu nadějí, když do kalendáře závodů přibude finále v Kataru, které se odehraje společně s kategoriemi Superbike a Supersport600 pod světli okruhu Losail.
 


Další články sekce WSBK