KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 14. ledna do 20. ledna 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Odejde Aprilia z WSBK?

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Petr Štola
Odejde Aprilia z WSBK?
26.04.2018
 

Tým Milwaukee zvažuje odchod k BMW nebo Suzuki, tím by ze startovního roštu WSBK vymizely motocykly Aprilia RSV4.

Hrozí Aprilii odchod z šampionátu Mistrovství světa Superbiků? Aktuálně tým Aprilie provozuje britský tým Milwaukee pod vedením Shauna Muira, ale tomuto spojení vyprší aktuální smlouva na konci letošní sezony.
 
Jak Muir potvrdil, není s aktuální podporou ze strany továrny spokojený, a to je jedním z důvodů, proč se chce poohlédnout i po jiných možnostech pro sezonu 2019. Zároveň tento muž potvrdil, že již probíhají jednání s BMW i Suzuki, samozřejmě i s aktuální Aprilií.
 
Pokud by se Muir rozhodl se svým týmem přejít na jiné motocykly, Aprilia by musela hledat jiný tým anebo by hrozil odchod továrny z WSBK.
 
„Co se týče motocyklů, se kterými pojedeme v roce 2019, jsem otevřený. Chceme mít tovární podporu a u Aprilie je nyní jasně vidět, že se plně koncentrují na MotoGP. Potřebujeme motorku s tovární podporou, se kterou budeme moci vyhrávat. Nicméně i s Aprilií probíhají jednání a uvidíme, jaké nabídnou podmínky. BMW bude mít pro 2019 novou motorku, ale zatím nikdo neví, zda se budou ve WSBK více angažovat. Bavíme se i se Suzuki, ale zatím nejsem schopen říci, jakou motorku pojedeme, jsme teprve na začátcích vyjednávání,“ řekl Shaun Muir.

Další články sekce WSBK