KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. ledna do 24. ledna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Ondra Ježek před velkým víkendem

Foto: Václav Duška
Ondra Ježek před velkým víkendem
25.02.2016
 

Cítím se jak naklepaný řízek, říká před prvním závodem MS Ondra Ježek.

 

Českého motocyklového závodníka Ondřeje Ježka čeká první závodní víkend sezony mistrovství světa Supersportů. Pojede se v Austrálii na okruhu Phillip Island.  Tam zkraje týdne proběhlo dvoudenní testování, při kterém Ondra upadl a pořádně si natloukl. Pár dní klidu mu ale pomohlo a nyní už se těší na ostrý závod.
 
Dvoudenní testy začal Ondra v pondělí osmým místem. V úterý ale na rozpálené trati upadl a musel na kliniku. V souhrnném hodnocení obou dnů mu pak patřila 9. příčka.
 
„Po docela úspěšných testech jsme měli volnou středu a čtvrtek dopoledne. Ve středu jsem spíš polehával, protože mě po úterním pádu bolelo celé tělo. Cítil jsem se jak naklepaný řízek. Měl jsem i teplotu a problémy s chůzí. Pak se situace trochu zlepšila a další dopoledne už jsem zvládnul menší procházku. Odpoledne jsme pak absolvovali oficiální a týmové focení,“ prozradil Ondra svůj program mezi testy a začátkem závodního víkendu.
 
Ten odstartuje už v pátek 26. února a vzhledem k časovému posunu to bude už v půl 2 ráno našeho času. „Bude to náročné. V pátek nás čekají dva dlouhé hodinové tréninky, které určí desítku nejrychlejších jezdců do druhé části superpole. Do první části jde zbytek pole a z této skupiny dva nejrychlejší jezdci doplní těch prvních deset ve druhé části superpole. Na základě výsledků superpole se určí postavení na startovním roštu,“ pospal Ondra.
 
Přestože poslední dva dny nestrávil český jezdec kvůli naraženinám tak, jak by si představoval, je připraven porvat se o co nejlepší umístění.  „Jsem hodně motivovaný a věřím, že můj zdravotní stav bude od zítřka téměř stoprocentní,“ uzavřel Ondra.
 
Program závodního víkendu 26. – 28.2. 2016
Austrálie, okruh Phillip Island
 
Pátek 26.2.
FP1 (1. měřený trénink) 1:30 – 2:30
FP2 (2. měřený trénink) 4:45 – 5:45
 
Sobota 27.2.
FP3 (volný trénink) 0:50 – 1:05
SP1 (superpole 1) 3:30 – 3:45
SP2 (superpole 2) 3:55 – 4:10
 
Neděle 28.2.
Warm up 1:00 – 1:15
Race (závod) 3:30

Další články sekce WSBK