KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. listopadu do 6. prosince 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Ondra Ježek si dnes připsal bod

Tisková zpráva Ondry Ježka
Ondra Ježek si dnes připsal bod
22.04.2018
 

Naděje svitla. Ježek bodoval ve druhé jízdě v Assenu

 
Neděle v Nizozemsku zatím byla nejúspěšnějším dnem Ondřeje Ježka v této sezóně mistrovství světa Superbike. Po skvělém představení ve warm upu připsal do celkové tabulky další bod, když v závodě v přímém souboji s Yonny Hernandezem vybojoval 15. místo.
 
V ranním zahřívacím tréninku Ondra zajel nejrychlejší čas víkendu a blýskl se 11. místem. Nutno také dodat, že to bylo na tvrdší směsi pneumatik, tedy té „horší“. V odpoledním závodě se mu až tak skvěle nedařilo, ale poprvé v sezóně si s někým zazávodil a tento boj mu přinesl mistrovský bod.
 
„Ráno jsem se zmáčkl. K času 1:36,4 mi pomohl i Chaz Davies, kterého jsem celé kolo pronásledoval. Sice warm up nic neřeší, ale dodalo mi to sebedůvěru, když jsem v některých pasážích byl i rychlejší než on. Bohužel jsem věděl, že do závodu toto nastavení nebude to pravé ořechové. Musel jsem se s motorkou hodně prát a určitě bych takové tempo celou dobu jet nevydržel,“ okomentoval warm up Ondra Ježek.
 
Do zahřívacího kola závodu musel Ondra startovat z boxů kvůli poruše palivové pumpy těsně před startem. Na roštu se však zařadil na jeho závěr, což v jeho případě nebylo žádné znevýhodnění.
 
„Start se mi vůbec nevydařil, ale bylo to nakonec štěstí. Roman Ramos tam ostatní hodně tvrdě atakoval a mě se povedlo všechny podjet vnitřkem. I díky tomu se pak závod takto vyvíjel, protože Yonny Hernandez na rozdíl od včerejška nenašel správný rytmus a já ho nakonec porazil. Byly to místy tvrdé souboje, ale jsem rád, že jsem ten bod nad ním vybojoval. Hodně však lituji poslední šikany, kterou jsem probrzdil a kvůli tomu ztratil 14. místo s Alexem Lowesem, který absolvoval po pádu stíhací jízdu,“ dodal Ježek.
 
Nyní se měl tým Guandalini přemístit do Brna na testování. Zda se tak stane, je však stále otázkou, protože se momentálně tým nachází ve svízelné situaci s motory. Pokud by se tyto testy nestihly, sledujte sociální sítě Ondřeje Ježka, kde by měl být představen náhradní termín těchto velmi důležitých testů.
 
Páté kolo seriálu MS Superbike se koná 13. května v italské Imole.


 


Další články sekce WSBK