KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. října do 18. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Ondra Ježek testoval v Aragonu

Tisková zpráva Ondřeje Ježka
Ondra Ježek testoval v Aragonu
29.03.2015
 

Ondřej Ježek má za sebou testy v Aragonu. I přes pád je spokojený a těší se na novou elektroniku.

 
Motocyklový závodník Ondřej Ježek z týmu TripleM by Barni Racing Ducati má za sebou tři dny testování ve Španělsku. Jezdil v prudkém dešti, za silného větru, v zimě a měl lehký pád. Celkově byl ale spokojený, ocenil návrat mechanika Michala Kněžínka a těší se na novou elektroniku.
 
Testy byly v plánu od pondělí 23. do středy 25. března. První den hodně pršelo a jezdilo se na vodě ve velkém dešti. Tým se ale s podmínkami popasoval na výbornou. „Podařilo se nám nastavit motorku na vodu o mnoho lépe než v minulém roce. Cítil jsem se na motorce velmi komfortně, i když jsem měl lehký pád na přední kolo,“ uvedl Ondra k prvnímu dnu.
 
V úterý sice už nepršelo, ale trať byla stále mokrá. „Podařilo se nám odladit i na „sušší“ podmínky, takže v týmu panovala opět spokojenost,“ zhodnotil český jezdec druhý den.
 
Třetí den už se jelo na suchu, ale za to byla velká zima. Největší komplikací byl silný vítr, který foukal rychlostí 80 km/hod. „Jet na motorce bylo opravdu těžké. I přes špatné podmínky a fakt, že jsme zatím neměli k dispozici závodní elektroniku, se mi podařilo zajíždět dobrá kola a i s podvozkem jsem byl spokojený,“ dodal Ondra, kterého těší návrat mechanika Michala Kněžínka.
 
„Michal se ke mně vrací po roční pauze a mám z toho velkou radost. Je to pro mě důležitý člověk, spolupracujeme spolu již od roku 2006,“ uvedl.
 
„Testy byly užitečné nejen pro mě, ale i pro tým jako celek, aby se dokázal sehrát. Přece jen je oproti loňsku výrazně obměněn personál mechaniků. Příští týden ještě proběhne test s novou elektronikou a poté už se budeme plně soustředit na první závod v Aragonu. Celý tým i já jsme velmi motivováni. Všichni chtějí uspět a dávají do své práce maximum,“ uzavřel hodnocení testů v Aragonu Ondra Ježek.

Další články sekce WSBK