KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. listopadu do 6. prosince 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Ondra Ježek testoval v Jerezu

Tisková zpráva Ondry Ježka
Ondra Ježek testoval v Jerezu
12.09.2015
 

Ondra Ježek se na testech pekl ve vlastní šťávě, výsledky mu vykouzlily úsměv na tváři.

 
Český motocyklový závodník Ondra Ježek z týmu TripleM by Barni Racing Ducati po delší pauze zase osedlal svou zbraň na dvou kolech Panigale R a to během dvoudenních testů v Jerezu. Na okruhu ve Španělsku nebyl po úvodním dnu nikterak nadšený, ale po tom druhém už mu zářil úsměv na tváři.
 
Světový pohár Superstock 1000 měl po podniku v Misanu tříměsíční pauzu. Teď už ale nastal čas posledních dvou závodů, které budou hostit španělský Jerez a Magny Cours ve Francii. Ještě před samotným vrcholem sezony ale bylo na programu testování právě na okruhu v Jerezu.
 
Český jezdec, který je v průběžném pořadí litrových stocků na čtvrtém místě, během pauzy nic nepodcenil a zodpovědně se připravoval. Během přestávky také komentoval Grand Prix České republiky v Brně a když viděl burácející motorky, nemohl se dočkat, až zase osedlá svou Panigale R.
 
V Jerezu bylo velké vedro a Ondra i ostatní jezdci se v kombinézách doslova pekli ve vlastní šťávě. Českému závodníkovi ale ani teploty hodně přes 30 stupňů  nezabránily v tom, aby se do toho od samého začátku obul. Nicméně nastavení motorky nebylo optimální.
 
„Po prvním dnu jsme nemohli být spokojeni. S Ducati nás trápila přilnavost, zejména u předního kola. Několikrát jsem motorku lovil téměř ze země. To vedro mělo samozřejmě vliv i na grip, ale s tím budeme muset v závodech počítat,“ hodnotil český jezdec první testovací den, kdy si připsal třetí nejrychlejší čas a přál si, aby ve druhém dnu pokořil čas 1:45.
 
To se mu povedlo a dokonce pokořil hranici 1:44. S časem 1:43,9 byl stejně jako první den nejrychlejším jezdcem na Ducati. Tentokrát mu jeho čas stačil na druhé místo. V obou dnech byl nejrychlejší druhý muž průběžného pořadí Roberto Tamburini.
 
„Byla to náročná šichta, ale tvrdá dřina celého týmu se vyplatila. Podařilo se nám výrazně zlepšit podvozek a jak s nejrychlejším kolem, tak i se závodní rychlostí jsme spokojeni. Děkuji týmu za dobře odvedenou práci. Teď nás čeká necelý týden odpočinku a příští víkend už ostrý závod na stejné trati,“ uvedl Ondra a k nejrychlejšímu jezdci Tamburinimu přidal poznámku. „S tím jeho časem se příliš rovnat nedalo. BMW bylo nechytatelné,“ uzavřel Ondra.
 
Vysledky:  Test Jerez, Superstock 1000
1.den:
1. Tamburini 1:44,0,
2. Russo 1:44,6,
3. JEŽEK 1:45,1,
4. Moser 1:45,2,
5. Staring 1:45,3
 
2.den:
1. Tamburini 1:43,1
2. JEŽEK 1:43,9
3. Russo 1:44,0
4. Andreozzi 1:44,2
5. Guarnoni 1:44,2

Další články sekce WSBK