KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. října do 1. listopadu 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Ondra Ježek v Aragonu z 2. řady

Tisková zpráva Ondřeje Ježka
Ondra Ježek v Aragonu z 2. řady
11.04.2015
 

Ondřej Ježek skončil v kvalifikaci v Aragonu pátý a před hlavním závodem je dobře naladěn.

 
Světový pohár Superstock 1000 měl ve svém sobotním programu třetí volný trénink a kvalifikaci. Po čtvrtém a třetím místě z pátečních tréninků se Ondřej Ježek nejprve blýsknul druhým místem ve třetím tréninku, aby pak v odpolední kvalifikaci vybojoval páté místo.
 
Třetí měřený trénink na okruhu Motorland Aragon přinesl Ondrovi další zlepšení a výsledkem bylo druhé místo. „Po volných trénincích můžeme být spokojeni. Dařilo se nám dělat kroky ke zlepšení, a když v tom budeme pokračovat, můžeme být ještě rychlejší,“ uvedl Ondra.
 
V kvalifikaci pak český jezdec se svou Ducati Panigale zajížděl rychlé časy, ale na ty nejlepší přeci jen trochu ztrácel. Přesto je s pátým místem spokojený.
 
„Měl jsem trochu smůlu na provoz na trati a přišel tak o dvě rychlá kola. Včetně toho prvního s novou pneumatikou. Nicméně rozdíly jsou malé a tempo mám dobré. Myslím si, že k optimálnímu nastavení nemáme daleko, takže jsem pro zítřejší závod rozhodně optimista,“ zhodnotil kvalifikaci Ondra.
 
Vítězem kvalifikace se stal Ital Savadori na Aprilii před svým krajanem Tamburinim s BMW. Třetí místo na startovním roštu bude patřit Britovi Coghlanovi.  Ondra díky pátému místu bude startovat z druhé řady. Po své pravici bude mít Itala De Rosu na Ducati, po levici pak Australana Staringa na Kawasaki.
 
Ondrův týmový kolega Marc Moser měl v kvalifikaci smůlu. Už ve třetím kole měl technický problém a nakonec se ukázalo, že mu službu vypověděl motor. Startovat bude z 32. místa.

Další články sekce WSBK