KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. dubna do 11. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Ondra Ježek v Imole opět na pódiu

Tisková zpráva Ondry Ježka
Ondra Ježek v Imole opět na pódiu
11.05.2015
 

Další pódium pro Ondru Ježka V Imole jel pro tatínka a vybojoval třetí místo.

 
Vloni český motocyklový závodník Ondřej Ježek vybojoval v Imole své premiérové vítězství ve Světovém poháru Superstock 1000. Letos opět dosáhl na pódium, když dojel třetí a zopakoval tak své umístění z roku 2013. Třetí místo mu patří i v průběžném bodování šampionátu.
 
Český jezdec týmu TripleM by Barni Racing Ducati neprožívá vůbec lehké období. Před třemi dny mu totiž zemřel otec, který ho vždy podporoval a díky kterému mohl závodit na této úrovni.
 
„Poslední dva týdny mi vzaly hodně sil, fyzických i psychických. Taťka bojoval s rakovinou a nakonec jí bohužel podlehl. Já musel ke konci závodu trochu ubrat, protože jsem se necítil dobře, zejména pak v nájezdech do zatáček. S pódiem jsem spokojený a stejně jako sobotní premiérovou pole position ho věnuji taťkovi do nebe. Díky moc za všechno, táto,“ řekl Ondra Ježek.
 
Český jezdec poprvé na světové úrovni startoval z prvního místa, když vyhrál sobotní kvalifikaci a navíc se blýsknul rekordem trati. „Chtěl jsem dobře odstartovat a to se docela povedlo. Odjížděl jsem druhý za Caliou. Poté se přede mě dostal Savadori a Calia vyjel mimo trať. Snažil jsem se jet za Savadorim, ale byl hodně rychlý. Pak mě asi sedm kol před cílem předjel Tamburini a já neměl sílu s ním držet krok, takže jsem jen hlídal třetí místo. Za daných okolností ho beru, je to pro mě morální vítězství. V bodování jsem v kontaktu s druhou příčkou a třeba to první místo vyjde už příště. Chtěl bych poděkovat celému týmu za výbornou práci a podporu,“ dodal Ondra.
 
Zvítězil Ital Lorenzo Savadori na Aprílii před svým krajanem Robertem Tamburinim na BMW. V průběžném pořadí vede Savadori, který má na kontě 70 bodů. Druhý Tamburini jich má 45, Ondra jich má 43 a je třetí.
 
Závod v Imole byl po Aragonu a Assenu třetí zastávkou v osmidílném seriálu Světového poháru Superstock 1000. Dalším podnikem bude závod na ostrovech v Donington Parku a to 24. května.

Další články sekce WSBK