KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. října do 18. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Ondra na úvod v top 5

Tisková zpráva Ondřeje Ježka
Ondra na úvod v top 5
10.04.2015
 

Ondra Ježek odstartoval sezonu v Aragonu, v trénincích byl třetí a čtvrtý.

 
Čtvrté místo v prvním měřeném tréninku a třetí místo v tom druhém. Těmito výsledky odstartoval novou sezonu motocyklový závodník Ondřej Ježek z týmu TripleM by Barni Racing Ducati.
 
První závod Světového poháru Superstock 1000 se jede ve Španělsku na okruhu Motorland Aragon. V pátek byly na programu dva měřené tréninky. V tom prvním obsadil český jezdec Ondra Ježek čtvrté místo. Nejrychlejší byl Ital Tamburini s BMW, druhý Brit Coghlan na Yamaze a třetí Australan Staring s Kawasaki.
 
„Od prvního tréninku jsem trochu nevěděl, co čekat. Jízda s novou elektronikou je úplně jiná. Ale základní nastavení bylo docela dobré. Přesto víme, že nás čeká hodně práce na doladění. Hrozně mě ale baví letošní konkurence. Vypadá to tu opravdu našlapaně,“ vyprávěl Ondra po prvním dopoledním tréninku.
 
Druhý trénink se jel odpoledne a i zde se Ondra pohyboval v horní části pořadí. Kvůli problémům s pneumatikou sice část půlhodinového tréninku proseděl v boxech, ale v posledním kole se vyhoupl ze šestého na třetí místo.
 
„Do druhého tréninku jsem šel s tím, že se zlepším. To se sice povedlo, ale nebylo to až takové zlepšení, jaké jsem očekával a jaké jsem si představoval. Nicméně jsme na dobré cestě k tomu, abychom vylepšili motorku k našemu obrazu,“ uvedl Ondra.
 
S náskokem sedmi desetin vteřiny zvítězil Ital Savadori na Aprilii, druhý byl Francouz Barrier na Yamaze. “Čas vítěze Savadoriho je rychlý, ale pro nás určitě není nereálný. Se třetím místem panuje spokojenost a jsme pořád nejrychlejší Ducati,“ zhodnotil Ondra.
 
V sobotu čeká českého jezdce třetí měřený trénink od 9:00 hodin, v 16:55 pak startuje kvalifikace.

Další články sekce WSBK