KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 22. února do 28. února 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Ondra v Misanu startuje z druhé řady

Tisková zpráva Ondry Ježka
Ondra v Misanu startuje z druhé řady
21.06.2015
 

Pád, ulomená řídítka i super čas. V divoké kvalifikaci bral Ondra Ježek druhé místo

 
Český motocyklový závodník Ondřej Ježek z týmu TripleM by Barni Racing Ducati i přes pád vybojoval v kvalifikaci v Misanu druhé místo a do nedělního závodu odstartuje z první řady. V šestém podniku sezony Světového poháru Superstock 1000 se blýskl parádním časem, který ale nakonec překonal vedoucí muž seriálu Ital Lorenzo Savadori.
 
Sobotní program otevřel dopoledne třetí měřený trénink, ve kterém byl Ondra čtvrtý. V 16:55 pak odstartovala kvalifikace. Český jezdec byl hodně blízko své druhé světové pole position, ale v jednom z rychlých kol upadl a kvalifikace pro něj předčasně skončila.
 
„Zvolili jsme taktiku zajet rychlý čas co nejdříve. Blížil se déšť ze severu, tak jsme nechtěli nic riskovat. Po třech kolech na starých pneumatikách jsem jel přezout. To mi patřilo šesté místo. Když jsem vyrazil s novou zadní gumou, hned jsem zajel super čas. A i další dvě kola byla hodně rychlá, takže jsem měl velký náskok na ostatní, ale ve čtvrtém kole přišel pád,“ řekl Ondra a hned popsal, co se stalo.
 
„Při řazení na vyšší stupeň ve velkém náklonu se mi trochu zastavilo zadní kolo, ztratil jsem přilnavost a poroučel se k zemi. Naštěstí se mně ani motorce nic vážného nestalo. I když mě bolí kotník a mé Ducati upadlo řídítko a stupačka,“ uvedl český jezdec, jehož čas nakonec překonal vedoucí muž průběžného pořadí Ital Savadori.
 
„Start z druhého místa je parádní výchozí pozicí a věřím, že opět budu bojovat o umístění na pódiu,“ uzavřel Ondra.
 
Kvalifikaci poznamenala ještě nehoda Salvadoriho a Masseie, po které na okruhu v Misanu musela dokonce zasahovat sanitka.

Další články sekce WSBK