KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. listopadu do 6. prosince 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Opustí WSBK Německo?

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Petr Štola
Opustí WSBK Německo?
25.08.2017
 

Okruh Lausitzring má nového majitele a zatím stále probíhají jednání o pořádání závodů v roce 2018, pokud by se obě strany nedohodly, podaří se náhradní variantu zajistit až na rok 2019.

Nad budoucností superbikových závodů na německém závodním okruhu Lausitzring visí jeden velký otazník. Okruh od původního majitele koupila německá Dekra a mezi její plány aktuálně patří tuto trať přebudovat na tréninkové a bezpečnostní centrum pro automobilový provoz.
 
Jak ale informovali zástupci promotéra šampionátu Mistrovství světa Superbiků – španělské společnosti Dorna Sports, se zástupci Dekry se již bavili o budoucnosti tohoto podniku a je velmi pravděpodobné, že bude superbikový šampionát na této trati pokračovat i v budoucnu.
 
Pokud by se přece jen nepodařilo dohodnout již pro rok 2018, superbiky by se na tuto trať dle Dorny velmi rychle vrátily.
 
„Je zde společný zájem na tom, aby Lausitzring v kalendáři šampionátu Mistrovství světa Superbiků zůstal i nadále. Nový majitel – Dekra, musí ale aktuálně najít prostředky na úpravy areálu a poté finanční pokrytí celé akce. Pokud bychom se přece jen nedohodli, jsem přesvědčen o tom, že se WSBK do Německa velmi rychle vrátí, i kdyby to mělo být o rok později,“ řekl manažer šampionátu pan Daniel Carrera.

Další články sekce WSBK