KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. července do 12. července 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Pelikánová je spokojená

Tisková zpráva Alexandry Pelikánové
Pelikánová je spokojená
05.07.2019
 

Pelikánová v Doningtonu pod vedením nového trenéra snížila ztrátu na čelo a po pátečních trénincích je spokojená.


Česká motocyklová závodnice Alexandra Pelikánová zahájila závodní víkend světového šampionátu kategorie Supersport 300 v britském Doningtonu třiadvacátým, respektive dvaadvacátým místem v úvodních trénincích.

Devatenáctileté rodačce z Brna se pod vedením nového jezdeckého trenéra podařilo výrazně snížit ztrátu na nejrychlejší jezdce, a tak mohla být se svým výkonem spokojená. „Zatím je to pro mě nejlepší závodní víkend letošní sezóny. Už od prvního tréninku jsem se na motorce cítila výborně,“ uvedla Pelikánová, který v Doningtonu jede poprvé pod vedením Andyho Ibotta, britského jezdeckého trenéra. Ten dříve spolupracoval i s dalším českým motocyklovým závodníkem Lukášem Peškem. „Andyho rady a připomínky mi hodně pomáhají. Pozice sice není nejlepší, ale ztráta na prvního je o dost menší, než při předchozích závodních víkendech,“ pochvalovala si Pelikánová, která v dopoledním tréninku odjela 16 kol a časem 1:47,199 si zajistila třiadvacáté místo. V odpoledním tréninku sice odjela pouze 14 kol, ale zrychlila o více než vteřinu a půl. Její maximum v hodnotě 1:45,597 stačilo na dvaadvacáté místo v hodnocení skupiny B kategorie Supersport 300. Na nejrychlejšího jezdce ztratila přes tři vteřiny. „Cítím, že můžu jet ještě rychleji. Doufám, že na dnešní výkon navážeme i v zítřejším Superpole a pokud se nám nepodaří kvalifikovat do hlavního nedělního závodu přímo z něj, zabojujeme o postup v následném Last Chance Race,“ dodala Pelikánová.

Závodní víkend světového šampionátu Supersport 300 v britském Doningtonu pokračuje v sobotu poslední tréninkovou jízdou a Superpole. Závodníci a závodnice, jejichž nejrychlejší časy ze Superpole nebudou stačit na přímou kvalifikaci do závodu, opět nastoupí do závodu Last Chance Race, tedy závodu, z nějž se prvních šest v cíli kvalifikuje do hlavního nedělního závodu. Start závodu o postup do nedělního programu je naplánován v 16:15 SEČ.
 


Další články sekce WSBK