KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Pelikánová na závěr sezony osmnáctá v LCR

Tisková zpráva Alexandry Pelikánové
Pelikánová na závěr sezony osmnáctá v LCR
28.09.2019
 

Pelikánová zakončila svou premiérovou sezónu ve světovém šampionátu Supersport 300 osmnáctým místem v závodu o postup.


Poslední závodní víkend v její premiérové sezóně ve světovém šampionátu Supersport 300 skončil pro českou motocyklovou závodnicí Alexandru Pelikánovou osmnáctým místem v závodu o postup do hlavního nedělního závodu.

Ani ve francouzském Magny-Cours se tak devatenáctileté rodačce z Brna nepodařilo kvalifikovat do hlavního nedělního závodu kategorie Supersport 300, když její snahu značně ovlivnilo počasí a neustálé dešťové přeháňky.

„V posledním volném tréninku jsme kvůli počasí vůbec nevyjeli. Počasí si s námi pohrálo i v průběhu Superpole. Skupina A vyjela na kompletně mokré trati, zatímco naše skupina se vydala už na osychající dráhu. Bohužel se mi nepodařilo zajet ideální kolo,“ uvedla závodnice týmu Kawasaki GP Project, která v Superpole zajela čas 2:08,443 a obsadila pětadvacáté místo. Toto umístění nestačilo na přímou kvalifikaci do hlavního nedělního závodu, a tak i v Magny-Cours nastoupila do Last Chance Race, tedy závodu, z nějž se prvních šest v cíli kvalifikuje do hlavního nedělního závodu.

„Dobře jsem odstartovala a získala několik pozic, ale bohužel do mě v páté zatáčce někdo narazil. Naštěstí jsem nespadla, ale propadla jsem se pořadím a pokračovala v závodu s několikavteřinovým odstupem. Podařilo se mi postupně snižovat ztrátu na jezdce přede mnou a získat pár pozic zpět, ale na žádné dobré umístění to nestačilo. Je to pro mě velké zklamání, protože jsem věřila, že tento víkend máme na to, abychom dosáhli dobrého výsledku. Ráda bych poděkovala všem partnerům a fanouškům za podporu, kterou mi vyjadřovali v průběhu celé sezóny,“ dodala Pelikánová.

Poslední letošní závodní víkend světového šampionátu Supersport 300 se uskuteční od 24. do 26. října 2019 v katarském Dauhá. Ten se ovšem bude týkat pouze skupiny A kategorie Supersport 300, zatímco pro závodníky a závodnice ze skupiny B, mezi které patří i Pelikánová, byl posledním letošním závodem právě závodní víkend ve francouzském Magny-Cours. Alexandra Pelikánová tak osmnáctým místem v závodě o postup zakončila svou premiérovou sezónu ve světovém šampionátu kategorie Supersport 300.
 


Další články sekce WSBK