Závody u nás i v zahraničí v období od 15. července do 21. července 2019.

Pelikánová - nejhorší den letošní sezony

Tisková zpráva Alexandry Pelikánové
10.05.2019

Pelikánová se v Imole seznamuje s tratí, před sobotní kvalifikací vidí prostor ke zlepšení.

Česká motocyklová závodnice Alexandra Pelikánová zahájila v Imole další závodní víkend své premiérové sezóny ve světovém šampionátu Supersport 300. Úvodní tréninky využila především k seznámení se s italskou tratí, na kterou se vydala poprvé v kariéře, a ve své skupině B kategorie Supersport 300 obsadila šestadvacáté, respektive osmadvacáté místo.

Stejně jako při posledním závodním víkendu v holandském Assenu, i v Imole byly pro Pelikánovou úvodní páteční tréninky premiérou na této italské trati. V prvním z tréninků devatenáctiletá rodačka z Brna obsadila šestadvacáté místo, které si zajistila časem 2:18,019. V druhém tréninku zrychlila o více než vteřinu, její maximum 2:16,980 ovšem stačilo až na poslední osmadvacáté místo v hodnocení skupiny B kategorie Supersport 300.

„Dnešní den byl nejhorším z celé sezóny,“ konstatovala závodnice týmu Kawasaki GP Project, která v trénincích dohromady odjela 23 kol a patřila tak k nejpilnějším závodníkům a závodnicím ve své kategorii. „Trať je hodně náročná a moc se mí nedaří se s ní sžít, ale věřím, že zítra to bude lepší. Udělám maximum pro to, abych v kvalifikaci dokázala zrychlit a mohla bojovat s ostatními v odpoledním závodu,“ dodala Alexandra Pelikánová.

Závodní víkend světového šampionátu Supersport 300 v italské Imole pokračuje v sobotu poslední tréninkovou jízdou a Superpole. Závodníci a závodnice, jejichž nejrychlejší časy ze Superpole nebudou stačit na přímou kvalifikaci do závodu, opět nastoupí do závodu Last Chance Race, tedy závodu, z nějž se prvních šest v cíli kvalifikuje do hlavního nedělního závodu. Start závodu o postup do nedělního programu je naplánován v 15:15 SEČ.