KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 8. března do 14. března 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Pelikánová se nekvalifikovala do závodu

Tisková zpráva Alexandry Pelikánové
Pelikánová se nekvalifikovala do závodu
07.04.2019
 

Pelikánová se do hlavního závodu v Aragonu nekvalifikovala, v závodu o postup dojela dvanáctá


Česká motocyklová závodnice Alexandra Pelikánová obsadila v kvalifikaci na závod kategorie Supersport 300 pětadvacáté místo ve skupině B a následně dojela dvanáctá v závodu o postup. Devatenáctiletá rodačka z Brna, pro kterou byl závodní víkend ve španělském Aragonu prvním vystoupením v její premiérové sezóně ve světovém šampionátu Supersport 300, se tak nekvalifikovala do hlavního nedělního závodu.

Pelikánová ve třetím tréninku vylepšila své maximum z předchozích tréninkových jízd a časem 2:13,597 si v hodnocení skupiny B zajistila pětadvacáté místo. Stejnou pozici obsadila i v Superpole, ve kterém zajela čas 2:12,739.

Třicet nejrychlejších závodníků a závodnic ze skupiny A a B se v kombinaci časů ze Superpole kvalifikovalo do hlavního nedělního závodu. Na dalších 22 účastníků včetně Pelikánové čekal tzv. Last Chance Race, tedy závod, z nějž se prvních šest v cíli kvalifikuje do hlavního nedělního závodu. Pelikánová v tomto vypjatém závodu vypsaném na 11 kol obsadila dvanácté místo. Na prvního Holanďana Buise ztratila 36 sekund.

„Mrzí mě, že jsem nepostoupila do hlavního závodu, ale jsem ráda, že si postupně zvykám na motorku a můj pocit z ní se neustále zlepšuje,“ uvedla závodnice týmu Kawasaki GP Project. „Vím, kde mám slabé stránky a na co se musím zaměřit v Assenu. Chtěla bych poděkovat klukům z týmu, kteří odvedli dobrou práci, a partnerům a fanouškům za podporu. Věřím, že v Assenu dokážu zajet lepší výsledek,“ dodala Pelikánová.

Hlavní závod kategorie Supersport 300 je naplánován na neděli v 15:15 SEČ. Další závodní víkend šampionátu World Supersport 300 se uskuteční od 12. do 14. dubna 2019 v holandském Assenu.
 


Další články sekce WSBK