Závody u nás i v zahraničí v období od 19. srpna do 25. srpna 2019.

Pelikánová se v Jerezu nedostala do závodu

Tisková zpráva Alexandry Pelikánové
08.06.2019

Pelikánová se v Last Chance Race výrazně zlepšila, patnácté místo na postup však nestačilo.

Česká motocyklová závodnice Alexandra Pelikánová obsadila v závodu Last Chance Race patnácté místo, a přestože v samotném závodu o postup výrazně vylepšila i svůj nejrychlejší čas z celého závodního víkendu ve španělském Jerezu, nekvalifikovala se do hlavních závodů kategorie Supersport 300.

Po úvodních pátečních trénincích, ve kterých obsadila sedmadvacáté místo v hodnocení skupiny B kategorie Supersport 300, pokračovala devatenáctiletá rodačka z Brna i v sobotním volném tréninku a následném Superpole v hledání ideálního nastavení svého motocyklu Kawasaki Ninja 400 a neustále zrychlovala. V Superpole obsadila pětadvacáté místo, a tak následně nastoupila do závodu Last Chance Race, tedy závodu, z nějž se prvních šest v cíli kvalifikuje do hlavních závodů. Ty se na rozdíl od předchozích závodních víkendů jedou v Jerezu v rámci kategorie Supersport 300 hned dvakrát, první v sobotu a druhý v neděli.

„V kvalifikaci se mi bohužel nepodařilo moc zlepšit oproti poslednímu volnému tréninku, takže jsem do závodu Last Chance Race startovala z posledního místa. V závodě se mi ale jelo mnohem lépe a pěkně jsem si zazávodila s ostatními jezdci. Navíc jsem vylepšila svůj nejlepší čas takřka o vteřinu a půl,“ uvedla závodnice týmu Kawasaki GP Project. „Mrzí mě, že se mi podařilo zrychlit až v závodu o postup a ne v trénincích či kvalifikaci. Musíme na tom zapracovat, abychom příště byli více konkurenceschopní,“ dodala Pelikánová.