KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Pelikánová v pátek ve své skupině patnáctá

Tisková zpráva Alexandry Pelikánové
Pelikánová v pátek ve své skupině patnáctá
27.09.2019
 

Pád ani nepříznivé podmínky ji nezastavily. Pelikánová v úvodních trénincích v Magny-Cours obsadila patnácté místo.


Alexandra Pelikánová zahájila ve francouzském Magny-Cours poslední závodní víkend své premiérové sezóny ve světovém šampionátu kategorie Supersport 300. Česká motocyklová závodnice v úvodních trénincích opět potvrdila své jezdecké kvality, když se s nepříznivými povětrnostními podmínkami vyrovnala znamenitě a i přes pád obsadila v obou trénincích patnácté místo. Mezi tréninky navíc zaznamenala výrazné zlepšení.

„Dopoledne hodně pršelo, takže to na trati docela klouzalo. Po většinu tréninku jsem byla dokonce v první desítce, ale potom jsem spadla. Naštěstí se mi nic nestalo, přilba Shoei i kombinéza od PSÍ Hubík splnily svůj účel a ochránily mě,“ uvedla Pelikánová. V prvním tréninku odjela šest kol a dosáhla nejrychlejšího času 2:21,076. Tím si zajistila patnácté místo v hodnocení skupiny B kategorie Supersport 300.

Patnácté místo obsadila závodnice týmu Kawasaki GP Project i v druhém měřeném tréninku. V tom odjela osm kol. Jejím maximem se stal čas 2:17,306. Ve srovnání s první tréninkovou jízdou tak zrychlila takřka o čtyři vteřiny, přestože v průběhu druhého tréninku panovaly na okruhu v Magny-Cours ještě horší povětrnostní podmínky. „Odpoledne pršelo ještě více, ale nám se i přes to podařilo docela dost zrychlit. Skončili jsme asi o deset minut dříve, protože podmínky na trati se neustále zhoršovaly a my jsme nechtěli zbytečně riskovat,“ pokračovala devatenáctiletá rodačka z Brna. „S prvním dnem jsem spokojená. Doufám, že na dobrou práci, kterou jsme dnes odvedli, navážeme i zítra,“ dodala.

Závodní víkend světového šampionátu Supersport 300 ve francouzském Magny-Cours pokračuje v sobotu poslední tréninkovou jízdou a Superpole, ve kterém Alexandra Pelikánová bude usilovat o kvalifikování se do hlavního nedělního závodu. Závodníci a závodnice, jejichž nejrychlejší časy ze Superpole nebudou stačit na přímou kvalifikaci do závodu, opět nastoupí do závodu Last Chance Race, tedy závodu, z nějž se prvních šest v cíli kvalifikuje do hlavního závodu. Start závodu o postup do nedělního programu je naplánován v 15:15 SEČ.
 


Další články sekce WSBK