KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. května do 26. května 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Pirelli: Bautista dokáže využít výhody

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Pirelli: Bautista dokáže využít výhody
03.03.2019
 

K suverénnímu vstupu Alvara Bautisty do superbikového šampionátu se nyní vyjádřil i závodní ředitel Pirelli.


V jednom z rozhovorů pro italská média komentoval závodní ředitel Pirelli, který odpovídá za aktivity Pirelli v šampionátu Mistrovství světa Superbiků, velké překvapení letošní sezony, kterým je bezpochyby Alvaro Bautista.

Jak Giorgio Barbier prohlásil, Bautista na něj udělal velký dojem především tím, jak dokázal šetrně nakládat s pneumatikami a zároveň z nich ve stejnou chvíli dostat maximální grip. V tom je dle slov Barbiera jedním z nejlepších v celém startovním poli.

„Alvaro hned na začátku předvedl velmi profesionální jednání, ale to tak bývá téměř vždy, když přijde jezdec z MotoGP do WSBK. Když se v Jerezu snažil poznat motorku, jezdil jen na jedné směsi pneumatik. Při víkendu v Austrálii měl velmi podobné komentáře jako kdysi Nicky Hayden – vysoký grip na zadním kole a velmi dobrá odezva od předního kola. Jezdil na naší nejnovější pneumatice, která má podobný grip jako SC1. Při předzávodních testech na této pneumatice odjel závodní simulaci a pak si ji vybral pro závod, který také vyhrál,“ řekl Giorgio Barbier.


Další články sekce WSBK