KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. dubna do 11. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

PJ Jacobsen dokompletoval tým Intermoto

Tisková zpráva týmu Kawasaki Intermoto Ponyexpres
PJ Jacobsen dokompletoval tým Intermoto
31.01.2015
 

Vedle už dříve podepsaného francouzského jezdce Lucase Mahiase pojede mistrovství světa supersportů v českém týmu Intermoto Kawasaki v sezóně 2015 také skvělý americký pilot PJ Jacobsen.

 
21letý Patrick Jacobsen z Montgomery závodil za český tým Intermoto Kawasaki už v sezóně 2014 a se dvěma pódiovými umístěními – byl odmávnut jako druhý v Jerezu a také na třetí pozici v Misanu – na sebe víc než výrazně upozornil. Celkově to v jeho Rookie sezóně znamenalo šesté místo v konečném pořadí MS-Supersport 2014.
 
Nebylo tedy vůbec žádným překvapením, že se Američan ocitl rázem na listině jezdců, o které byl velký zájem. Nakonec vše dopadlo dobře ve prospěch českého týmu Intermoto Kawasaki a tento jezdec tak vytvoří hodně silnou jezdeckou dvojici jediného českého týmu v tomto šampionátu na rok 2015: Lucas Mahias a Patrick Jacobsen.
 
„Samozřejmě jsem hodně rád, že se nám podařilo dotáhnout jednání s PJ až do úspěšného konce. Dvojice Mahias a Jacobsen bude hodně silná a chtěli bychom jako tým obhájit stříbro z loňské sezóny. Rovněž v hodnocení jednotlivců se budeme snažit o obhájení tvrdě vydobytých pozic z uplynulé sezóny – tedy třetí a šesté místo v šampionátu“, říká manažer týmu Joska Kubíček.
 
První testování čeká na tým Josky Kubíčka až přímo v Austrálii před samotným zahájením celého šampionátu WSS 2015 – 16. a 17. února, důvodem neúčasti na aktuálních testech v Jerezu je zkompletování obou motorek, neboť nové motory z Velké Británie mají být dodány do Hradce Králové až tento čtvrtek.
 
Zároveň tým Intermoto Kawasaki nepojede původně uvažované účasti mistrovství Evropy „malých“ stocků s Britem Masonem Lawem, který bude startovat v seriálu BSB.
 
Šampionát MS-Supersport 2015 bude zahájen tradičně na australském okruhu Phillip Islandu v neděli 22. února. O měsíc později se pojede premiérově v thajském Buriramu (22. března). V Evropě se supersporty představí 2015 poprvé v Aragónu (12. dubna). O týden později následuje nizozemský Assen (19. dubna) a potom se celý paddock WSS přestěhuje do italské Imoly (10. května). O dalších 14 dní později všechny týmy a jezdce čeká britský Donington (24. května). V červnu se pojede v portugalském Portimau (7. června) a v italském Misanu (21. června). V červenci je na pořadu ruský závod u Moskvy (5. července), nad kterým ale stále visí velký otazník – vloni se zde nezávodilo. Před letní přestávkou se pojede o mistrovské body v Sepangu – Malajsie (2. srpna). Šampionát bude zakončen trojicí závodů v pořadí: španělský Jerez (20. září), francouzský Magny Cours (4. října) a finále bude – stejně jako vloni – v katarském Losailu (18. října).

Další články sekce WSBK