Závody u nás i v zahraničí v období od 18. března do 24. března 2019.

Pomalejší rozjezd Kawasaki

20.02.2019

Tovární jezdci Kawasaki Racing Teamu na třetím a čtvrtém místě posledního testování.

Bývalo zvykem, že Jonathan Rea patřil vždy mezi tři nejrychlejší jezdce testování před startem sezony, pokud nebyl vůbec nejrychlejším. Tentokrát se mezi tři nejlepší nedostal, když na okruhu Phillip Island skončil s časem 1:30,722 na čtvrté pozici. O jedno místo lepší byl jeho nový týmový kolega z Kawasaki Racing Teamu, Leon Haslam, který test zakončil časem 1:30,668.

Leon Haslam
„Až do dnešního dne jsme pravděpodobně použili nejméně pneumatik ve srovnání s ostatními. Zaměřili jsme se na závodní nastavení a podívali jsme se na plánované specifikace toho, co jsme si připravili, a proto jsme nejezdili nejrychlejší časy na kolo a netestovali s novými pneumatikami. Naše závodní časy v obou dnech byly docela konkurenceschopné. Na konci jsem měl trochu času na rychlé kolo, ale v prvních dvou kolech jsem se dostal do silného provozu a myslím, že to bylo v mém čtvrtém rychlém kole, když jsem zajel 1'30.6. Myslím, že kdybychom dokázali maximalizovat vše do prvního kola, jako se to povedlo všem ostatním, vypadalo by to trochu jinak. Největší věc tohoto testu pro mne byla celková základní rychlost, péče o pneumatiky a zvládnutí všech těchto věcí. Jsme na dobrém místě, tedy myslím. Nehledím zatím na závody, ale hledím na páteční trénink, protože máme ještě pár věcí, které chceme vyzkoušet. Cítím se dobře a děláme kroky vpřed.“

Jonathan Rea
„Byl to opravdu pozitivní test a dokázali jsme analyzovat spoustu věcí a měnit věci na motocyklu, abychom přesně zjistili, co požaduje trať. Tato trať je tak jedinečná díky energii a zatížení, které jsme vložili do zadní pneumatiky kvůli zatáčkám projíždějících na čtvrtý a pátý rychlostní stupeň. Nyní máme spoustu dat, ale bohužel dnes byla spousta červených vlajek a nedokázali jsme dokončit simulaci závodu nebo maximalizovat útok na rychlý čas. Takže to byl obrovský test dvoudenního shromažďování informací, což pro závodní víkend bude velmi cenné. Při letošních třech závodech musíme být chytří s plánováním časového rozvrhu. Neděle bude z mnoha důvodů velmi důležitý den. Samotné závodění, a spousta dalších mediálních závazků vyplývajících z přítomnosti v továrním týmu. Takže neděle bude velmi zaneprázdněný den. Z hlediska závodění jsem ovšem šťastný.“