KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. července do 12. července 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Před Pelikánovou je další nová výzva

Tisková zpráva Alexandry Pelikánové
Před Pelikánovou je další nová výzva
04.07.2019
 

Další nová trať, další výzva v premiérové sezóně v mistrovství světa. Pelikánová chce v Doningtonu bojovat o postup do hlavního závodu.


Alexandra Pelikánová se o nadcházejícím víkendu představí v britském Doningtonu v rámci světového šampionátu kategorie Supersport 300. Stejně jako při většině závodních víkendů seriálu WorldSBK, i v Doningtonu se bude závodnice týmu Kawasaki GP Project seznamovat s novou tratí, na kterou se vydá poprvé v kariéře, a bude usilovat o kvalifikování se do hlavního nedělního závodu.

„Na okruhu v Doningtonu jsem ještě nejela, takže to bude zase o něco těžší, ale těším se, až si vyzkouším další novou trať,“ uvedla devatenáctiletá rodačka z Brna. Při posledním závodním víkendu v italském Rimini si v rámci své premiérové sezóny v mistrovství světa poprvé vyzkoušela jízdu na mokru a za nepříznivých povětrnostních podmínek ukázala svůj talent, když soupeřila s ostatními jezdci o postup do hlavního nedělního závodu své kategorie. Pelikánová doufá, že i na britské trati nastanou podmínky, které jí umožní bojovat o postup do nedělního programu závodního víkendu. „Vypadá to, že počasí bude typické britské, což by nám mohlo vyhovovat. Na sobotní Superpole a závod o postup navíc hlásí déšť. Doufám, že mi trať sedne a s týmem motorku naladíme tak, abychom navázali na víkend v Misanu a zabojovali o postup do hlavního závodu.“

Závodní víkend v britském Doningtonu se uskuteční od 5. do 7. července 2019. V pátek jsou naplánovány úvodní tréninky, v sobotu poslední volný trénink, Superpole a pro neúspěšné účastníky Superpole i Last Chance Race, tedy závod, z nějž se prvních šest v cíli kvalifikuje do hlavního nedělního závodu kategorie Supersport 300. Ten je naplánován na neděli v 16:15 SEČ.
 


Další články sekce WSBK