KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 23. do 29. listopadu 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Příští týden testy v Jerezu

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Příští týden testy v Jerezu
24.01.2016
 

Již v průběhu příštího týdne se sejde většina superbikových týmů na okruhu Jerez de la Frontera, kde je na plánu po řadu týmů letošní první zimní test.

Již v úterý odstartuje na jihošpanělském okruhu Jerez de la Frontera test, kterého se bude účastnit většina týmů působících v šampionátu Mistrovství světa Superbiků včetně předních pilotů.
 
Jedná se o celkem dvoudenní test, kdy na trať vyrazí jezdci týmů Kawasaki, Hondy, Ducati, Yamahy i MV Agusty. Předpověď počasí zatím slibuje slunečné počasí a teploty okolo 18 stupňů, což jsou pro testování téměř ideální podmínky.
 
Jak jsme již dříve informovali, v barvách MV Agusty bude vedle stálého jezdce Leona Camiera testovat i Ital Marco Melandri, jenž se stále uchází o místo druhého jezdce v týmu italské továrny.
 
Vedle řady továrních týmů bude v Jerezu testovat i několik privátních týmů, kdy pro českého fanouška bude zajímavá určitě účast britského týmu Milwakee BMW. V rámci tohoto testu se totiž odehraje také vůbec první seznámení českého závodníka Karla Abrahama s motocyklem BMW.
 
Na trať v Jerezu také vyjede řada jezdců supersportových i superstockových týmů.

 


Další články sekce WSBK