KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 28. září do 4. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Program bLU cRU do světových supersportů

Foto: Dorna Wsbk Organization
Program bLU cRU do světových supersportů
08.01.2020
 

Mistrovství světa Supersport bude mít v letošní sezoně nový tým, bude to továrnou podporovaný bLU cRU Yamaha WorldSSP Team.


Továrna Yamaha v letošní sezoně posune svůj program bLU cRU opět o level výše. Po vzájemné dohodě s týmem MS Racing vznikl projekt bLU cRU Yamaha WorldSSP Team, který znamená vstup nového továrnou Yamaha podporovaného týmu do Mistrovství světa Supersport. Jezdci týmu se stali Indonésan Galang Hendra Pratama a francouzský jezdec Andy Verdoia.

Andrea Dosoli – manažer Yamaha Motor Europe Road Racing
„Jsem velmi potěšen, že jsme konečně schopni oznámit vznik bLU cRU Yamaha WorldSSP Teamu. Tým pro sezonu 2020 završuje naší cestu závodní pyramidy z národní úrovně k přední třídě WorldSBK. Zpočátku jsme se zaměřili na umístění Galanga Hendry a Andyho do zavedených týmů WorldSSP, ale letos jsme ve WorldSSP300 viděli, že naši jezdci bLU cRU se od sebe navzájem učí a získávají důvěru ze sdílení svých zkušeností. Bylo by pro ně obtížné, kdybychom je v sezoně 2020 od sebe oddělili, ale co je důležitější, jejich umístěním do týmu, kde prioritou je spíše rozvoj než výsledky, dáváme jasně najevo své záměry projektu bLU cRU a role týmu v této struktuře.
Myslím, že v týmu MS Racing jsme našli perfektního partnera pro tento projekt. Byl nedílnou součástí našeho projektu bLU cRU ve WorldSSP300, a jak jsme viděli letos u Andyho Verdoii a Beatriz Neily, mají talent pro získání toho nejlepšího z talentovaných, ale nezkušených jezdců. To bude zásadní dovednost v roce 2020, protože se Galang Hendra a Andy musí přizpůsobit motocyklu Yamaha YZF-R6 WorldSSP, který je těžší a výkonnější než Yamaha YZF-R3 WorldSSP300, se kterým doposud závodili.
Toto není jediná věc, která pro ně bude v roce 2020 velkou výzvou. Především budou závodit s mnohem zkušenějšími soupeři, takže prvořadý význam bude dobrá práce na vlastním zlepšení, které jim umožní postup do další úrovně. Věřím, že v Galang Hendrovi a Andym máme dva jezdce, kteří mají talent na to, aby byli v WorldSSP v budoucnosti konkurenceschopní. Nyní musíme soustředit veškeré své úsilí na pomoc jim při realizaci jejich plného potenciálu. Bude to výzva, ale na tu se my v Yamaze určitě těšíme a myslím si, že totéž platí pro oba jezdce.“

 


Další články sekce WSBK