KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 23. dubna do 28. dubna 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rea: Alvaro bude ve WSBK rychlý

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Aspar
Rea: Alvaro bude ve WSBK rychlý
30.08.2018
 

Jonathan Rea očekává, že nově příchozí Alvaro Bautista bude v příští sezoně šampionátu Mistrovství světa Superbiků konkurenceschopný a pravidelně pojede vepředu.

Jak jsme vás již dříve informovali, pro sezonu 2019 přestupuje do šampionátu Mistrovství světa Superbiků španělský závodník Alvaro Bautista, jenž v továrním týmu italské Ducati nahrazuje Marca Melandriho. Nyní se k tomuto kroku vyjádřil i úřadující mistr světa a současný lídr šampionátu – Jonathan Rea.
 
Dle slov Rey se dá očekávat, že Bautista bude v sedle továrního motocyklu Ducati pravidelně vepředu. Otázkou samozřejmě zůstává, jak rychle se Bautistovi podaří adaptovat novému motocyklu a kdy tedy bude skutečně konkurenceschopný.
 
„Myslím si, že pro celý šampionát je dobré, že přichází silný jezdec přímo z MotoGP. Získáváme tím ve startovním poli rychlého Španěla, což je určitě pozitivní. Je pravdou, že v posledních letech neměl zcela konstantní výsledky, ale dokázal být opravdu rychlý. Je pravdou, že v posledních letech neměl k dispozici ten nejlepší materiál, nyní ale přichází do jednoho z nejlepších týmů v šampionátu. I proto očekávám, že se bude pravidelně držet vepředu a čekají mne s ním souboje přímo na závodní trati,“ řekl Jonathan Rea

Další články sekce WSBK